اگر شما بخواهید چای سبز خوب و با کیفیت را بشناسید، باید به رنگ سبز آن توجه کنید و اگر بخواهید انتخاب کنید می توانید ماچا که یک چای سبز غنی است و منبع مواد مغذی و آنتی اکسیدان است را انتخاب کنید. ایزابل اسمیت متخصص تغذیه توضیح می دهد که چرا تمام زمین هایی که می توانند در آن ها چای سبز کشت کنند، دست نخورده هستند و به جای چای سبز چای های دیگر را مصرف می کنند در حالی که چای سبز یک نوشیدنی سالم و خوب است با این قضیه مخالفت می کنند.

یک راه درست و یک راه غلط برای دم کردن چای سبز:

زمانی که می خواهید چای سبز دم کنید، مراقب باشید که آب به مقدار اضافی نجوشد، زیرا آب جوش برای ترکیبات گرانبهای موجود در چای سبز مضر است و می تواند شیمیایی هم باشد. زمانی که آب جوش میزند زیر اجاق را خاموش کنید و اجازه دهید که آب حدوداً ۱۰ دقیقه استراحت کند سپس آب جوشیده شده را روی چای سبز بریزید و اجازه دهید یک دقیقه دم بکشد. سپس شما می توانید چای را میل کنید. البته زمان دم چای می تواند کوتاه یا طولانی باشد که این به سلیقه ی شما بستگی دارد. چای سبز خواص درمانی بسیاری دارد که شامل بسیاری از مواد مغذی است. از جمله آنتی اکسیدان و ضد سرطان بودن است و ترکیبی برای سلامت مغز و یک چیز مطمئن برای کاهش وزن شما است. همه ی چای ها حاوی مواد مغذی سالم هستند اما بهترین گزینه برای انتخاب یک نوشیدنی، چای سبز است.

اسمیت می گوید: اما فقط مراقب باشید که آن را با عسل و شکر نخورید، زیرا باعث اضافه وزن می شود.

برای کاهش وزن چه مقدار چای سبز بنوشیم؟

اگر شما چای خوردن را دوست دارید و همچنین دوست دارید یک آشامیدنی و نوشیدنی سالم داشته باشید، شما در صف ۱۵۸ میلیون نفری قرار گرفته اید که در هر روز فقط یک فنجان چای می نوشند. در سال گذشته تخمین زده شده که بیش از ۸۰ میلیارد چای، توسط دوست داران چای در جهان مصرف شده است، که به طور کلی می توان گفت سیزده ممیز شش میلیون لیتر.

اگر چه چای سیاه محبوبیت بیشتری دارد اما ۸۴ درصد از تمام چای مصرف شده مربوط به چای سبز است که در یک روند رو به رشد از چای سیاه و سفید بسیار بالاتر است و ما این طور حدس می زنیم که می تواند به دلیل نقش مؤثر چای سبز در کاهش وزن باشد. ما تصمیم گرفته ایم که به شما نگاه دقیق تر درباره ی اینکه شما چگونه می توانید با نوشیدن چای سبز وزنتان را کاهش دهید، ارائه دهیم.

چای سبز می تواند به کاهش وزن شما کمک کند:

مطالعات متعدد نشان داده اند که فلاونوئیدها و کافئین موجود در چای سبز می تواند به بالا بردن میزان سوخت و ساز، افزایش اکسیداسیون چربی و حتی بهبود فعالیت انسولین کمک کند. یک مطالعه نشان داد کسانی که چای سبز و کافئین بخورند، در طول یک دوره ۱۲ هفته ای وزن کم می کنند، در صورتی که به طور منظم رژیم غذایی خود را هم رعایت کنند. مطالعه ی دیگری هم نشان داد که برای خروج کالری از بدن، افزایش دادن حدود ۱۰۰ کالری در طی یک دوره ی ۲۴ ساعته هم برابر بود. این به آن معنا نیست که شما هر چقدر زیادتر چای سبز بنوشید به شما برای کاهش وزن بیشتر کمک می کند. این در حالی است که شما در کنار رژیم غذایی مناسب و ورزش با خوردن دو و نیم فنجان چای سبز در روز در کم کردن وزنتان مؤثر باشد.

منبع: دکتر سلام