بارش های برف و باران چند روز گذشته در تهران باعث شده است پس از مدتی طولانی شاخص کیفیت هوا در شهر تهران  به حد مطلوب نزدیک شود و از شدت آلودگی های ناشی از آلاینده های صنعتی کاسته شود و پیش بینی می شود این هوای سالم تا روز جمعه وضعیت پایداری داشته باشد.

 بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعدازظهر روز جاری (چهارشنبه 27 بهمن)، سرعت باد روند افزایشی داشته و در برخی ساعات به ویژه در شبانگاه وزش باد شدید ( با بزرگی بین 7 تا 11 متر بر ثانیه) و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

این شرایط تا ساعات صبحگاهی روز پنجشنبه 28 بهمن، ادامه داشته و با کاهش تدریجی میزان ناپایداری جوی از بعدازظهر پنجشنبه، از سرعت باد کاسته خواهد شد. این شرایط در روز جمعه همچنان تداوم داشته و تنها در برخی ساعات وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متر بر ثانیه) انتظار می‌رود. همچنین پارامتر دما طی دو روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

نتایج پیش بینی کیفیت هوا نیز نشانگر برقراری شرایط کیفی هوای سالم در روز جاری (چهارشنبه) بوده و پیش بینی می‌شود تا روز پنجشنبه شرایط کیفی مطلوب همچنان تداوم داشته باشد.

بر اساس شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفی هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز، 92 و در شرایط سالم بوده است.

منبع/آخرین خبر