قند خون یک بیماری است که نیاز به کنترل و مراقبت ویژه ای دارد. افرادی که به این بیماری دچار هستند، به دنبال روش هایی هستند که اگر حتی میزان قند خونشان نرمال نشود، ولی بتوانند به راحتی آن را کنترل کنند.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

مانیتور:

این ابزار با استفاده از یک سنسور برای اندازه گیری سطح قند خون شما در هر 10 ثانیه به کار می رود. سپس اطلاعات شما را به یک دستگاه که اندازه را از مانیتور به تلفن همراه می فرستد و در آن ثبت می شود.

درمان با عکس انسولین:

هر فرد مبتلا به دیابت نوع 1 به انسولین نیاز دارد. اکثر مردم برای تزریق نیاز به عکس های متعددی در روز دارند. هدف از این کار این است که سطح قند خون در محدوده طبیعی قرار گیرد.

نقطه واکنش انسولین:

این اتفاق زمانی رخ می دهد که انسولین قند خون را به سطوح خطرناک می رساند، این می تواند خیلی خفیف، متوسط یا شدید باشد. علائم هشدار دهنده عبارتند از: خستگی، خمیازه کشیدن بیش از حد، قادر به صحبت نبودن، واضح صحبت نکردن، از دست دادن هماهنگی عضلات، عرق کردن، کشش، صورت رنگ پریده، تشنج و از دست دادن هوشیاری است.

چگونگی درمان در واکنش به انسولین:

حمل حداقل 15 گرم از کربوهیدرات سریع ترین روش در تمام موقعیت ها است. آنها موجب می شوند قند خون شما به سرعت به مبارزه واکنش نشان دهد. مانند:

  • نصف فنجان آبمیوه یا نوشابه غیر رژیمی
  • یک فنجان شیر بدون چربی یا شیر یک درصد
  • دو قاشق غذا خوری کشمش
  • سه قرص گلوکز یا 5 آبنبات

اگر سطح قند خون شما هنوز هم بعد از 15 دقیقه پایین است باز هم 15 گرم کربوهیدرات استفاده کنید و شما در این حالت به کمک دیگران نیاز دارید.

شما به یک دستبند شناسایی نیاز دارید که می گوید شما یک دیابتی هستید و یک کیت گلوکاگون با خود داشته باشید، این دارو در زیر پوست تزریق می شود. به دوستتان یا یکی از اعضای خانواده بگویید که به چه نقاطی واکنش دارید تا به شما کمک کنند.

پمپ انسولین:

این دستگاه می تواند احتمال یک واکنش را کاهش دهد که از طریق یک لوله کوچک داخل پوست فرو می کنند و انسولین را در تمام ساعات برای شما فراهم می کند. در این روش شما نیازی به عکس ندارید. این عمل می تواند قند خون شما را ثابت نگه دارد و امکان آزادی بیشتری در برنامه ریزی وعده های غذایی به شما می دهد. بنابراین از پزشک خود بپرسید که آیا این گزینه برای شما مناسب است یا نه.

امیدی برای پانکراس (لوزالمعده) مصنوعی:

محققان در حال کار بر روی یک سیستم به نام لوزالمعده مصنوعی هستند که ترکیبی از پمپ انسولین و مانیتور مداوم قند خون است که توسط یک برنامه ی کامپیوتری پیچیده کنترل می شود. هدف آن است که مانند چیزی که واقعی است عمل کند. آزمایش های اولیه نشان می دهد این کار می تواند کنترل قند خون را بهبود بخشد.

دکتر سلام