بیماری پسوریازیس، یک اختلال خودایمنی است که بدن به اشتباه به سلول های سالم حمله می کند.از جمله علائم این بیماری می توان به پیدا شدن تکه های پوست قرمز و پوسته پوسته شدن آن ها اشاره کرد. این بیماری معمولا بین سنین ۱۵ تا ۳۵ سال آغاز می شود.در این مطلب قصد داریم شما را با داروی تزریقی جدیدی آشنا نماییم که برای این بیماری کشف شده است و از سوی سازمان غذا و دارو به تایید رسیده است.

داروی تزریقی Siliq (brodalumab) برای بزرگسالان مبتلا به بیماری پوستی ملایم تا شدید پسوریازیس که به سایر درمان های پیشنهادی واکنش نمی دهند، تایید شده است. با این حال در مورد افزایش ریسک رفتار خودکشی گرایانه این دارو هشدار داده شده است.

دکتر «جولی بیتز» مدیر بخش ارزیابی دارو در سازمان غذا و دارو آمریکا، در این باره می گوید: «پسوریازیس می تواند موجب بروز بثورات ملتهب و احساس ناراحتی در بیماران شود و تایید داروی کنونی می تواند گزینه درمانی دیگری برای این گروه از بیماران باشد.»

طبق اعلام سازمان غذا و دارو، این دارو با ممانعت از واکنش التهابی که در ابتلا به پسوریازیس نقش دارد عمل می کند. داروی Siliq براساس سه آزمایش بالینی که شامل بیش از ۴۳۰۰ بیمار بود به تایید رسیده است.

با این حال سازمان غذا و دارو آمریکا هشدار داده است که این دارو ریسک ایجاد تفکر خودکشی را نیز به همراه دارد.

 

منبع: مهر