برخی مردان می توانند با برخی روش ها از خطر سرطان پروستات در امان بمانند و با این عارضه مقابله کنند  به تازگی با برخی آزمایشات پیشرفته این بیماری مردانه را در مراحل اولیه می توان شناسایی  و با آن مقابله کرد برخی توصیه های پزشکی برای افزایش سلامت مردان را در این بخش مرور می کنیم .

 به گفته محققان بیش از ۹۰ درصد مردان سوئدی که سرطان پروستات کم‌خطر دارند، پایش دقیق را به جای درمان فوری انتخاب کردند.

در مطالعه نزدیک به ۳۳ هزار مرد سوئدی مبتلا به سرطان پروستات کم‌خطر (استیج T1) که بین سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ تشخیص داده شده بودند، تعداد افرادی که پایش دقیق را انتخاب می‌کردند در این بازه زمانی از ۵۷ درصد به ۹۱ درصد افزایش یافت.
دکتر استیس لوب، دانشیار بخش ارولوژی و سلامت جمعی مرکز سرطان پرلماتر در شهر نیویورک، گفت: «مردانی که به سرطان پروستات کم‌خطر مبتلا هستند باید بدانند که پایش فعال روش مقبولی برای مدیریت این بیماری به حساب می‌آید.»
وی افزود: «هیچ عجله‌ای برای درمان وجود ندارد. سرطان کم‌خطر را می‌توان با ایمنی مورد پایش قرار داد. برخی مردان در نهایت به درمان نیاز پیدا می‌کنند اما برخی دیگر می‌توانند تا سال‌ها کیفیت زندگی خود را حفظ کنند.»
به گفته لوب، در ایالات متحده امریکا اکثر مردان مبتلا به سرطان پروستات کم‌خطر سریع سراغ درمان می‌روند که می‌تواند اثرات جانبی‌ای مثل مشکلات ادراری و نعوظی به همراه داشته باشد.

MedLinePlus