طب سنتی ریشه اصلی طب امروزی است. این نوع طب قادر با شناخت طبع افراد بیماری های بسیاری را با استفاده از دارو ها و روش های طبیعی درمان کند. درمان چاقی و اضافه وزن از جمله ویژگی های طب سنتی است. البته باید توجه داشت که تجویز دارو برای طبع های مختلف متفاوت است. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

در افرادی که بلغمی مزاج هستند با مصرف سرکه سیب سردی بر آنها غلبه می کند و سوخت و ساز بدن کم می شود در نتیجه چاقی در اینگونه افراد بیشتر می شود.
وزن ایده آل در گرو یک زندگی، غذا و پندار سالم است. هیچگاه نمی توانیم با یک وسیله و یا دارو لاغر شویم. غذای سالم به همراه ورزش، ما را به وزن ایده آل می رساند.
رسول حیدری در ادامه افزود: یکی از چیزهایی که در طب سنتی برای لاغری ذکر شده، سرکه سیب است. اما باید توجه کرد که برای همه افراد توصیه نمی شود.
وی اضافه کرد: امروزه تبلیغات دارو ها و رژیم های لاغری و چاغی در تلویزیون به خصوص ماهواره شایع شده است و با توجه به مشکل اضافه وزن که در جامعه ما شایع است روی آوری به این دارو ها افزایش پیدا کرده است.
وی اظهار داشت: سرکه سیب طبع سردی دارد و افرادی که چاقی آنها در اثر گرمی است، با سرکه سیب لاغر می شوند، البته با ورزش و رژیم غذایی سالم و درست.
حیدری خاطر نشان کرد: در افرادی که بلغمی مزاج هستند با مصرف سرکه سیب سردی بر آنها غلبه می کند و سوخت و ساز بدن کم می شود در نتیجه چاقی در اینگونه افراد بیشتر می شود.
وی با شاره به سرد بودن طبع آب گفت: افرادی که چاقی آنها از جنس سردی است، آب را نباید تنها بخورند بلکه می توانند به همراه عسل، شیره انگور میل کنند.
این متخصص طب سنتی با بیان اینکه بهترین آب، آب چشمه است، اظهار داشت: به هنگام سفر به هیچ وجه آب های بین راهی را مصرف نکنید، و از آب های بسته بندی استفاده کنید، همیشه برای احتیاط به خصوص در بیرون شهر به آب مقداری آبلیمو اضافه کنید تا ضد عفونی شود.
وی بهترین آب را آبمیوه معرفی کرد، گفت: هر 4 عدد پرتغال یک لیوان آبمیوه می دهد و در واقع آبمیوه هم به عنوان غذا و هم آب مصرف می شود.
حیدری با اشاره به اینکه آب تصفیه شده املاح ندارد، یاد آور شد: آب را اگر بجوشانیم نیمی از مضرات و عفونت های آن از بین می رود ولی سختی آب را بالا می برد ولی کلر، فلوئور و نیترات با جوشاندن آب از بین نمی رود بلکه با تصفیه آب رفع می شود.
وی خاطر نشان کرد: آبمیوه را بلافاصله مصرف کنید زیرا اگر مانده شود، اکسیده می شود. شیر موز و شیر کاکائو آبمیوه محسوب نمی شود. لازم به ذکر است یکی از بهترین آبمیوه ها انگور است، زیرا برای پاک سازی بدن، خون سازی و انرژی بخش بودن کمک کننده است.
منبع: ایمنا