درد یک واژه کلی است و معنی اصلی درد تحریک شدید سلول های عصبی و یا حتی آسیب به آنهاست. اما بطور کلی اغلب حس های ناخوشایند را درد می نامند. برای کاهش و تسکین دادن درد ها روش های مختلفی وجود دارد که از جمله می توان به مصرف مسکن ها اشاره کرد و البته که عوارضی را نیز به دنبال خواهد داشت. اما در اینجا به معرفی روش هایی طبیعی برای تسکین درد ها اشاره می کنیم. با دکتر سلام همراه باشید.

درد اگرچه آزاردهنده است اما نکاتی وجود دارند که با آگاهی از آنها، روند مراجعه و ویزیت پزشک برای ما متفاوت خواهد شد.
به نقل از readersdigest در اینجا به نکاتی اشاره شده که آگاهی از آن‌ها می‌تواند در بسیاری از مواقع از مراجعه بی دلیل به پزشک منصرف کند.
گرما یا یخ: ممکن است پزشک شما کمک گرفتن از یخ یا گرما را برای کاهش درد توصیه نکند، اما هر کدام از آنها برای مواردی مفید هستند. از یخ برای جراحت‌های حاد استفاده کنید. یخ باعث کند شدن جریان خون خواهد شد و از شدت درد، تورم و کبودی در ناحیه صدمه دیده می‌کاهد. همچنین، آب گرم برای نرم کردن مفاصل و دردهای عضلانی مفید و مؤثر است.
درد کمر خود به خود بهبود می‌یابد: قبل از مراجعه به پزشک، بهتر است بدانید که 90 درصد دردهای کمر، پس از 12 هفته بدون استفاده از دارو به طرز چشمگیری کاهش می‌یابند. با این حال می‌توانید از یک فیزیوتراپیست مشاوره بگیرید. در این صورت چنانچه درد شما ناشی از جابجایی مهره‌های کمر و موارد مشابه باشد، می‌توانید از بروز خطرات بیشتر در امان بمانید.
قبل از عمل جراحی بخصوص در ناحیه کمر، دوباره به انجام آن فکر کنید: شاید عمل جراحی کمر در ظاهر مفید به نظر برسد، اما در میان افرادی که این دست از جراحی را داشته‌اند، آرزو می‌کنند که‌ای کاش دست به انجام چنین عملی نمی‌زدند. در بررسی انجام شده نسبت به افراد تحت عمل جراحی کمر، تنها 60 درصد از آنها از عمل به طور کامل راضی بوده‌اند.
درد جنبه ذهنی هم دارد: درد شما می‌تواند عوامل ذهنی نیز داشته باشد. سعی کنید پیش از مراجعه به پزشکان امراض و دردهای جسمی، به روانشناس مراجعه کنید و علل دردتان را بررسی نمایید. همچنین مدیتیشن می‌تواند یک تسکین دهنده درد خوب برایتان باشد.
درد با ورزش درست، بهبود می‌یابد: سعی کنید ورزشهای متناسب با دردتان را انجام دهید؛ به یاد داشته باشید در صورتی که خواب شب خوبی نداشته باشید، دردتان بهبود نخواهد یافت.

منبع: شفا آنلاین,