شما ممکن است تعجب کنید که چگونه دیابت نوع ۲ بر سلامت شما تأثیر می گذارد. یادگیری علل و عوارض دیابت نوع ۲ می تواند به شما در مدیریت وضعیتتان کمک کند. حمایت دیگران هم می تواند به شما انگیزه ی مراقبت بهتر از خود را بدهد.

تحصیلات:

دانستن این که چه چیزی می تواند به شما در درک بهتر بیماری دیابت نوع ۲ کمک کند بسیار مهم است. شما همچنین می توانید خانواده ی خود را برای محافظت و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 آگاه کنید. مؤسسات مراقبت های بهداشتی، موارد پزشکی و مدارس اغلب باید برنامه های آموزشی برای کمک به یادگیری بیشتر از این بیماری ارائه دهند. کلاس های آموزشی می تواند به عنوان جلسات حضوری و یا جلسات آنلاین ارائه شوند که ممکن است  باعث شود تکنیک های عملی را  یاد بگیرند و یک شانس برای دیدار با مردم مبتلا به دیابت نوع ۲ است.

برنامه آموزشی دیابت نوع ۲:

انجمن دیابت آمریکا (ADA) در تلاش برای جلوگیری از دیابت نوع ۲ با تأمین بودجه ی های تحقیقاتی و کمک به پزشکان و کسب اطلاعات بیشتر است. آنها  اطلاعاتی فراهم می کنند که شما می توانید بهتر در مورد سلامت خود آگاه باشید. در حال حاضر برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند لینک حمایت و کمک به شرایط زندگی آن ها را فراهم می کند.

آموزش و پرورش برنامه ی دیابت ملی به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ را فراهم می کند و این برنامه اکثر اطلاعات به روز را در دسترس قرار می دهد. بنیاد تحقیقات و آموزش دیابت در بالا بردن سطح آگاهی در مورد اثرات بهداشتی دیابت متمرکز است. این برنامه حمایت از مطالعات تحقیقاتی دیابت را افزایش می دهد. آن ها همچنین پیشنهاد مقالات آموزشی را دادند که در مورد زندگی سالم، دستورالعمل برای برنامه ریزی غذایی و فیلم های مربوط به دیابت و سلامتی است.

گروه پشتیبانی:

شما ممکن است با دیابت نوع ۲ در زندگی احساس تنهایی و غرق شدن کنید. تغییر در شیوه ی زندگی شما نیاز به ایجاد و اطلاعات مورد نیاز برای یادگیری است. گروه های حمایتی به مردم اجازه می دهند که دیابتی ها با هم دیدار داشته باشند و آن ها را برای درمان تشویق کنند. این گروه پشتیبانی شما را به یاد دیگران می اندازد که نگرانی های مشابه خود را به اشتراک می گذارند. پشتیبانی خاص نیز ممکن است یک گزینه برای جمعیت های خاص باشد مانند افراد مسن و یا مادران.

تنها گروه های پشتیبانی در دسترس:

شما می توانید به جستجو محلی و جلسات نزدیک بپردازید. گروه های حمایت ممکن است یک برنامه دیدار مثلاً یک بار در ماه در یک مکان خاص داشته باشند. هر جلسه ممکن است به جنبه های مختلف این بیماری اختصاص یابد و یا به ارائه ی یک فرصت برای به اشتراک گذاری مشکلات هر بیمار باشد.

گروه پشتیبانی آنلاین یک راه آسان برای ارتباط با دیگران بدون سفر و دیدار با فرد مقابل است. آن ها شانس این را برای پیوستن به این گروه در هر زمانی دارند و اعضای آن تقریباً در هر جایی می توانند شرکت کنند. بسیاری از این گروه های آنلاین به ارائه ی تابلوهای مباحث می پردازند که در آن گروه اعضا به ارائه ی موضوعات مختلف می پردازند و دیگران بینش خود را ارائه می دهند. گروه های اینترنتی یا چت کردن نیز با اعضای آن ملاقات آنلاین دارند و بحث می کنند.

یک شریک گزینه ی دیگری برای پشتیبانی است. کسی که در مورد دیابت اطلاعات دارد و می تواند با شما به طور منظم جهت ارائه ی تشویق ادامه زندگی آرام تقریباً مانند یک مربی می باشد. شریک سلامت شما ممکن است کسی باشد که دارای دیابت باشد و می تواند انگیزه ی شما را به ورزش و یا آماده کردن غذای سالم افزایش دهد و مانند یک شریک خوب در سفر، سلامت شما را همراهی کند پس از کسی بخواهید تا موفقیت شما را به اشتراک بگذارد و شما را در مدیریت دیابت همراهی کند.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیابت نوع ۲ می توانید با جلسات چهره به چهره و یا از طریق پشتیبانی مجازی به پیدا کردن محیطی برای شما مناسب است بپردازید. به این ترتیب شما زمان یادگیری بیشتری برای یادگیری دارید و شما قدرت این را دارید که تفاوت زندگی خود و سلامت خود را بدانید.

لینک های مرتبط: چگونه از دیابت نوع 2 جلوگیری کنیم ، همه چیز در مورد دیابت نوع 2

دکتر سلام