برای درمان ناراحتی و کج خلقی می توانید از توصیه های طب سنتی کمک بگیرید گیاهان حاوی اسیدهای چرب امگا3 و گیاه سنت جونز ورت و منابع غذایی حاوی فولات از خوردنی های موثر برای تغییر خلق و خو به شمار می روند برای بهبود حالات روحی تان می توانید به جای داروهای ضد افسردگی از ارهکارهای طبیعی کمک بگیرید .

در زمان ناراحتی و کج خلقی ممکن است تغییر حالت روحی امری غیرممکن به نظر آید. اما تغییرات ساده ای در عادات غذایی می تواند موجب بهبود حالات روحی شود. هر چند درمان افسردگی بالینی و اختلالات خلق و خو بهتر است توسط پزشک صورت گیرد، اما مصرف موادغذایی غنی از برخی ویتامین و موادمعدنی و همچنین تکمیل رژیم غذایی با مکمل های جایگزین می تواند به بهبود حالات روحی کمک کند.


گیاه سنت جونز ورت

سنت جونز ورت یا گل راعی گیاهی است که برای درمان علائم افسردگی خفیف تا متوسط کاربرد دارد. البته این گیاه ممکن است با برخی از داروها تداخل ایجاد کند، بنابراین باید از مصرف همزمان آنها اجتناب شود. براساس دانشگاه کوئینزلند در استرالیا، کاربرد سنت جونز ورت در افرادی با علائم افسردگی نتیجه ای مشابه یا فراتر از داروهای مرسوم ضدافسردگی تجویزی را دارد. همچنین استفاده از این گیاه انتخابی بسیار مقرون به صرفه است.


اسیدهای چرب امگا ۳

اسیدهای چرب امگا ۳ نوعی از اسیدهای چرب چنداشباع نشده بوده که با مصرف روغن ماهی و دانه بذر کتان قابل دریافت است. کمبود شدید اسیدهای چرب امگا ۳ با افسردگی بالینی و سایر اختلالات از جمله اختلال دوقطبی ارتباط دارد. براساس مقاله منتشر شده در مجله امریکایی روانپزشکی، مصرف روزانه اسیدهای چرب امگا ۳ با بهبود علائم و تثبیت حالات روحی در افراد مبتلا به افسردگی و اختلال دوقطبی همراه است. از دیگر فواید امگا ۳ می توان به کاهش خطر بیماری قلبی-عروقی اشاره کرد که انتخاب سالم تری برای بهبود خلق و خو محسوب می شود.


مکمل های اس-آدنوزیل متیونین

اس آدنوزیل متیونین یا SAMe ترکیبی در بدن بوده که مسئولیت حفظ سیستم ایمنی و تولید برخی از موادشیمیایی در مغز از جمله سروتونین را دارد. براساس مطالعه منتشر شده در مجله امریکایی روانپزشکی، مصرف منظم مکمل های SAMe یک گزینه درمانی بالقوه برای اختلال افسردگی اساسی بوده، به طوریکه ممکن است در تولید سروتونین و بهبود علائم آن موثر باشد.


فولات

فولات یکی از ویتامین های گروه B بوده که با مصرف سبزیحات، میوه ها، مغزهای آجیل، گوشت و تنوعی از موادغذایی دیگر قابل دریافت است. فولات نقش مهمی در اثرات SAMe دارد و مکمل یاری با این ویتامین ممکن است در کاهش علائم افسردگی مفید باشد.

نسخه