عصاره ی شکر برگ هیچگونه کالری و کربوهیدرات ندارد. این عصاره سطح گلوکز خون را افزایش نمی دهد و به طور کلی برای افراد مبتلا به دیابت در نظر گرفته شده است. شکر برگ را می توان جایگزین شکر کرد و در انواع دستوالعمل ها مورد استفاده قرار داد. شکر برگ برای کسانی که عضو جامعه ی دیابتی هستند بسیار مناسب است.


در طب سنتی چینی برای چند دهه در مورد شکر برگ منافع بهداشتی فراوانی شناخته شده است اما راز اصلی آن به جریان سلامت برمی گردد.

شکر برگ چیست؟

شکر برگ از میوه های خشک ساخته شده  است. این عصاره ۱۵۰ تا ۲۵۰ بار شیرین تر از شکر است و دارای کالری و کربوهیدرات صفر است که سطح گلوکز خون را افزایش نمی دهد. بیشتر شیرین کننده ها می توانند باعث عوارض جانبی مانند: گاز، نفخ و یا واکنش های آلرژیک شوند.
در مورد شیرین کننده های شکر برگ، هیچ عوارض جانبی شناخته نشده است. طبق سازمان غذا و دارو شکر برگ به طور کلی برای همه، از جمله زنان باردار و کودکان بدون عارضه شناخته شده است. با این حال هیچ مطالعه ی علمی در مورد اثرات طولانی مدت آن وجود ندارد.

خواص درمانی شکر برگ:

مفید و امن برای دیابت: شکر برگ برای افرادی دیابتی مفید و بدون خطر است چون قند خون را افزایش نمی دهد. تصور نکنید همه ی محصولات شکر برگ بدون قند هستند. بعضی از غذاها و نوشیدنی های شیرین شده با شکر برگ ممکن است شامل قند اضافه شده و مواد دیگر باشند که باعث افزایش کریوهیدرات و کالری می شوند که روی حساسیت انسولین تأثیر می گذارد.

موثر در کاهش وزن:

شکر برگ هیچگونه کالری یا کربوهیدراتی ندارد به همین دلیل می تواند یک گزینه ی عالی برای کاهش وزن باشد.

خواص ضد التهابی:

شکر برگ قرن ها است برای کاهش خلط و از بین بردن گلودرد به کار می رود. شکر برگ ضد التهاب است و ممکن است به پیشگیری از سرطان کمک کند و قند خون را ثابت نگه می دارد.

جنبه های منفی شکر برگ:

شکر برگ علاوه بر مزایایی که دارد، دارای چند اشکال نیز هست. پیدا کردن میوه ی تازه تقریباً غیر ممکن است، مگر این که منطقه ای که در آن رشد می کند را پیدا کنید. با این وجود این میوه به سرعت پس از چیده شدن فاسد می شود. این میوه ی خشک شده در چای و گیاهان دارویی مورد استفاده قرار می گیرد اما پیدا کردن آن نیز سخت است. به همین دلیل نسبت به بقیه ی شیرین کننده ها گران تر می باشد.

آلرژی میوه شکر برگ:

آلرژی این میوه بسیار نادر است. اما واکنش آلرژیک در هر چیزی که مصرف می کنید وجود دارد. این میوه یک عضو از گروه کدو تنبل، کدو، خیار و خربزه است. اگر شما به خربزه حساسیت داشته باشید، خطر ابتلا به آلرژی به این میوه (شکر برگ) بیشتر است.

نشانه هایی از واکنش های آلرژیک عبارتند از:

کهیر یا راش، اشکال در تنفس، نبض سریع یا ضعیف، سرگیجه، تورم زبان ، درد معده یا استفراغ، خس خس کردن.

راه هایی برای استفاده از شکر برگ:

شما می توانید شکر برگ را تقریباً به هر چیزی اضافه و مصرف کنید. برای مثال: قهوه، سس سالاد، چای داغ، یا لیموناد، سس ، ماست، بلغور جو دو سر یا غلات دیگر.

دستوالعمل های شکر برگ:

شکر برگ نسبت به حرارت مقاوم می باشد و در محصولات پخته استفاده می شود.

کیک هویج:

اگر شما به کیک هویج سالم و خوشمزه  علاقه دارید می توانید آن را متشکل از آرد بادام، شیرین کننده ی شکر برگ، هویج خورد شده و آب پرتقال درست کنید.

کیک شکلاتی شکر برگ:

این شکلات از شکر برگ و مواد تعجب آوری مثل آووکادو، خرما و ماست درست شده است.

بادام کارمل شده بدون قند:

درست شده از شکر برگ، دارچین و وانیل.

پوشش خامه ای پنیری:

درست شده از شکر برگ، پنیر خامه ای، کره و وانیل.
تحقیقات بیشتری برای کشف اثرات بهداشتی این میوه لازم است. با این حال به نظر می رسد این میوه بهترین انتخاب برای افراد دیابتی است و نیز برای کسانی که می خواهند قند را در رژیم غذایی خود محدود کنند. ادعاهای بسیاری از توانایی های این میوه در درمان سرطان و سایر بیماری ها نیز وجود دارد.

دکتر سلام