شکر در بسیاری از غذا هایی که می خورید وجود دارد می توان آن را در میوه، شیر و نوشیدنی های شیرین پیدا کرد و در بسیاری از دسر ها و چیز هایی مانند سس گوجه فرنگی، سس سالاد و … وجود دارد. شکر یک کربوهیدرات است که در زیر به آن می پردازیم. قند منبع اصلی انرژی بدن است.  فروکتوز قند میوه است. قند شیره ی قند اصلی است و ساکاروز قند شامل مخلوطی از گلوکز و فروکتوز است که از شکر یا چغندر ساخته شده است.

که با خوردن آن ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:

پس از خوردن آن:

کهیر،گرفتگی معده، استفراغ.  برخی از مردم هم ممکن است واکنش آلرژیک شدید به نام آنافیلاکسی را تجربه کنند. این واکنش می تواند زندگی آن ها را تهدید کند.

 علائم بیماری آلرژی به شکر: 

تنگی نفس، تورم لبها، زبان یا گلو است. حس عدم تحمل به لاکتوز و سایر قند ها بر دستگاه گوارش تاثیر می گذارد. بعد از خوردن این قند ها شما نشانه هایی مانند: نفخ، گاز، تهوع یا استفراغ، گرفتگی عضلات شکم یا اسهال داشته باشید.

چه تفاوتی بین آلرژی و عدم تحمل وجود دارد؟

ممکن است حساسیت غذایی و عدم تحمل مواد غذایی با هم اشتباه گرفته شود. حساسیت غذایی زمانی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن شما پروتئین لازم خاص برای مهاجمان خارجی مانند ویروس ها یا باکتری ها را ندارد. که باعث آزاد سازی مواد شیمیایی شده و باعث بروز علائم آلرژی مانند کهیر یا تنگی نفس می شود.

برخی از مواد آلرژی زا عبارتند از:

بادام زمینی و آجیل، تخم مرغ و شیر. برخلاف آلرژی بدن شما  که دچار مشکل هضم قند است افرادی که به شیر آلرژی ندارند آنا به این پروتئین واکنش نشان نمی دهند. برای مثال افراد با عدم تحمل لاکتوز می توانند لاکتوز موجود در شیر را هضم کنند.

بروز عوارض:

حدود 65 درصد از افراد حداقل برخی از مشکلات هضم لاکتوز را دارند و هر چه شما مسن تر شوید این قند سخت تر هضم می شود. اگر بدن شما آلرژی شدید به قند داشته باشد اگر آن را بخورید بدنتان واکنش خطرناکی به نام آنافیلاکسی از خود نشان می دهد. که می تواند درمان شود و تهدید زندگی شما را به دنبال داشته باشد.

عوامل خطر:

افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز فاقد آنزیم لاکتاز، هستند افراد زیر بیشتر  مستعد عدم تحمل لاکتوز هستند:  مردم شرق آسیا، غرب آفریقا، عرب، یونانی و ایتالیایی ها.

افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر، پس از خوردن فروکتوز علائم گوارشی تحریک پذیر دارند. افراد مبتلا به  این بیماری می توانند مشکل خوردن قند را  نیز داشته باشند. و افراد مبتلا به این اختلال می توانند گلوتن مصرف نکنند. سیستم ایمنی آنها به پروتئین گلوتن که در گندم و سایر غلات یافت می شود نیز واکنش نشان می دهند. هنگامی که آنها گلوتن می خورند بدنشان  حملات آسیب به روده را شروع می کند.

اگر شما شک دارید که به شکر آلرژی دارید یا نه؟ می توانید با مراجعه به متخصص آلرژی و گرفتن آزمایش خون مراحل تشخیص را انجام دهید. تست تنفس می تواند تعیین کند که آیا شما عدم تحمل لاکتوز دارید یا خیر. اگر عدم تحمل لاکتوز دارید شما نیاز به کاهش و اجتناب  از مصرف مواد لبنی را خواهید داشت.

شما ممکن است  به مواد غذایی دیگری مثل قند حساسیت داشته باشید از جمله:

نوشابه، آب میوه، شربت، مربا، ژله، دسر، آبنبات ، بستنی، کیک و شیرین، غلات، حبوبات، کره بادام زمینی و سایر شیرین کننده های حاوی قند خارج محدوده مثل: عسل آب نیشکر

اگر عدم تحمل لاکتوز دارید از این مواد لبنی دور باشید:

شیر و خامه، کره، پنیر، بستنی، شربت، پودینگ ، ماست . منابع مخفی قند گاهی اوقات در غذاهای شما است که هر گز انتظار ندارید. مثل:

  • سس سالاد
  • سس باربیکو
  • سس پاستا
  • سس گوجه فرنگی
  •  بعضی از داروها

شیرین کننده های مصنوعی جایگزین شکر:

  • آسپارتام
  • ساخارین
  • استویا

اگر شما می توانید قرص ضد لاکتاز را خریداری کنید، این قرص حاوی آنزیم لاکتاز برای کمک به بدن در هضم لاکتوز است.

دکتر سلام