به منظور خدمت رسانی و امداد رسانی گسترده تر به ویژه در مناطق صعب العبور روستایی در کشور رئیس سازمان اورژانس کشور از راه اندازی بیش از 30 پایگاه اورژانس هوایی در کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد با شروع به کار این پایگاه ها امداد رسانی بهتری به مردم صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر پیرحسین کولیوند، ایجاد پایگاه‌های شهری، جاده‌ای و روستایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: ایجاد پایگاه‌های روستایی از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که شاهد تصادفات و تلفات بسیاری در جاده‌های روستایی هستیم.

وی اظهار کرد: برکات طرح تحول سلامت نصیب همه مردم شده است و به همت دولت، خیرین، مردم و مسئولانی حوزه بهداشت و درمان، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

کولیوند با اشاره به احداث بیمارستان‌های مختلف و افزایش تخت‌های بیمارستانی گفت: در بخش فوریت‌های پزشکی شاهد اقدامات قابل توجهی بوده و در شرایط کنونی ۳۰ پایگاه هوایی در کشور راه اندازی شده است.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور ایجاد پایگاه‌های شهری، جاده‌ای و روستایی نیز در دستور کار است، بیان کرد: ایجاد پایگاه‌های روستایی از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که شاهد تصادفات و تلفات بسیاری در جاده‌های روستایی هستیم.

وی با بیان اینکه توسعه اورژانس پیش بیمارستانی در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت‌های منابع تلاش همکاران ما در این است که بتوانند امدادرسانی بهتری داشته باشند.

کولیوند به وضعیت اورژانس‌های بیمارستانی اشاره کرد و یادآور شد: توسعه و گسترش اورژانس‌های بیمارستانی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی ر با بیان اینکه در بخش فوریت‌های پزشکی با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه هستیم افزود: امیدواریم با دانشکده‌ای که می‌خواهیم ایجاد کنیم نیروهایی را تربیت کنیم تا بتوانند در این سیستم خدمات خود را ارائه کنند.

کولیوند با اشاره به ضرورت حمایت از حوزه سلامت، خاطرنشان کرد: این حوزه دارای اهمیت بسیار زیادی است و بحث درمان در کشور روز به روز ارتقاء کمی و کیفی داشته است و مردم قدر این خدمات را می‌دانند و میزان رضایت مردم از این خدمات افزایش یافته است و امیدواریم بتوانیم خدمات خود را گسترش داده و کیفیت آن را ارتقاء دهیم

منبع/مهر