درد شدید ممکن است نشانه ای از بیماری جدی باشد. اگر هریک از علامت های زیر را داشته باشید باید به پزشک مراجعه کنید تا علائم دیگر هم بررسی شوند. اگر مکرر این دردها و نشانه ها را در بدن خود احساس می کنید، آنها را سرسری نگیرید.

5 عارضه در بدن

1- ضعف در بازوها و پاها:

اگر شما ضعف یا بی حسی در بازوی خود یا ساق پا و صورت خود دارید می تواند نشانه ای از یک سکته ی مغزی باشد. به خصوص اگر در یک طرف از بدن شما باشد و اگر شما تعادل خود را از دست داده و قادر به حفظ تعادل خود نیستید و یا احساس سرگیجه دارید و در راه رفتن احساس مشکل می کنید ممکن است از سکته باشد. اگر به طور ناگهانی نمی توانید به خوبی ببینید، یک سر درد بد، احساس گیجی و یا مشکلات صحبت کردن و یا درک کردن دارید نگران نباشید اغلب این علائم برگشت پذیر است.

2- درد قفسه ی سینه:

هر درد در قفسه ی سینه به خصوص عرق کردن، فشار، تنگی نفس یا تهوع باید توسط یک متخصص مورد بررسی قرار گیرد. درد قفسه ی سینه با فشار می تواند نشانه ای از بیماری های قلبی یا حمله ی قلبی باشد، به خصوص اگر شما در طی یک فعالیت آن را احساس کردید. درد قفسه ی سینه ممکن است به دلیل مشکلات دیگری باشد. برای مثال اگر قفسه سینه ی شما سفت و محکم یا سنگین می شود و یا پس از چند دقیقه دوباره برمی گردد احتمال دارد شرایط جدی دیگری مانند وجود لخته خون در حال حرکت به ریه شما باشد.

3- حساسیت به لمس و درد در پشت ساق پا:

می تواند نشانه ای از یک لخته ی خون در پا باشد. این می تواند زمانی رخ دهد که شما مدت طولانی نشسته اید. سوار شدن در اتوبوس یا هواپیما به مدت طولانی یا  اگر در صورت بیماری که به مدت طولانی در تخت بخوابید. اگر لخته ی خون باشد، شما ممکن است زمان راه رفتن و ایستادن درد بیشتری را احساس کنید. این طبیعی است بعد از ورزش احساس حساسیت کنید.

4- خون در ادرار:

چه چیزی می تواند باعث شود که شما هنگام دفع خون ببینید. اگر شما خون در ادرار خود مشاهده کردید و یا احساس درد کردید شما ممکن است سنگ کلیه داشته باشید. سنگ کلیه یک کریستال کوچک ساخته شده از مواد معدنی و نمک است که در کلیه ی شما وجود دارد و از طریق لوله ی ادرار خارج می شود.
پزشک شما ممکن است برای دیدن سنگ ها از اشعه X یا سونوگرافی انجام دهد. اشعه ایکس با استفاده از دوزهای پایین اشعه، تصاویر را از ساختار درونی نشان می دهد. بسیاری از سنگ های کلیه در نهایت از طریق بدن شما هنگام دفع خارج می شوند که این می تواند بسیار دردناک باشد. گاهی اوقات پزشک شما ممکن است نیاز به حذف سنگ کلیه داشته باشد. اگر شما در ادرار خود خون دیدید، احساس فوریت نیاز به دفع ادرار و مکرر و احساس سوزش هنگام ادرار دارید. حتی شما ممکن است عفونت شدید در کلیه یا مثانه داشته باشید. در صورت تب باید به پزشک خود مراجعه کنید. اگر خون ببینید اما هیچ دردی را احساس نکنید ممکن است نشانه ای از سرطان کلیه یا مثانه باشد پس با پزشک خود ملاقات کنید.

5- خس خس سینه:

مشکلات تنفسی باید بلافاصله درمان شود. اگر شما در حال تنفس خس خس سینه و یا شنیدن صدای سوت شدید دارید فوراً به پزشک مراجعه کنید. اگر تنفس فوری ارزیابی نشود می تواند فاجعه به بار آورد.
آگاروال می گوید:

این ممکن است از آسم، بیماری ریوی، آلرژی شدید و یا قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی باشد. پزشک شما می تواند آن را کشف و درمان کند. اگر شما مبتلا به آسم هستید پزشک متخصص آلرژی یا ریه یک طرح مدیریت و کاهش آن ایجاد می کند. خس خس سینه نیز می تواند با ذات الریه یا برونشیت ایجاد شود. اگر سرفه ی شما زرد یا سبز باشد و شما تب یا تنگی نفس هم داشته باشید، شما باید به پزشک مراجعه کنید.