پزشکان نقش مهمی در هر جامعه ای دارند.چرا که چشم امید تمام خانواده هایی که مریضی دارند بعد از خداوند به دستان توانگر آن هاست و چه بسیارند پزشکانی که با درمان و تشخیص صحیح دل خانواده های بسیاری را شاد می کنند.اما به راستی اشتباه و سهل انگاری در این مسئولیت بزرگ چه بلایی بر سر افراد و خانواده هایشان می آورد.متاسفانه شاهد حادثه ی تلخ دیگری بوده ایم که سهل انگاری و عدم تشخیص درست پزشک اهوازی به همراه آورده است و به دنبال آن پسر 4 ساله ای برای همیشه چشمانش را به این جهان بسته است.
اوایل دی ماه امسال کودکم بیمار شد و با علائم اولیه تب او را به کلینیکی در نزدیکی محل زندگیمان بردیم. متخصص اطفال مقداری دارو تجویز و اذعان داشت چیز خاصی نیست.
صادق برجیان با بیان اینکه با مصرف دارو حال فرزندم مدام بدتر می‌شد افزود: روز دوم علائم اسهال در کودک نمایان شد که این بار او را نزد متخصص اطفال دیگری بردیم و او نیز مقداری دارو نوشت و گفت بیماری ویروسی است دو روز دیگر خوب می‌شود. در حالی که از غروب همان روز نفسهای کودک نامنظم شده و کودک از درد در ناحیه شکم شکایت می‌کرد.
وی با بیان اینکه کودک با مصرف دارو نه تنها بهبود نیافت که بی‌حال‌تر هم شد گفت: بامداد روز سوم ساعت 5 صبح فرزند بد حالم را به بیمارستان ابوذر، بیمارستان تخصصی اطفال در اهواز بردم ولی متأسفانه پزشکی در آنجا حاضر نبود گفتند ظهر پزشک متخصص کودک در بیمارستان حضور می‌یابد. به اجبار به یک کلینیک تخصصی دیگر رفتیم که از قضا متخصصی که قبلاً پسرم را در مطبش ویزیت کرده بود پزشک آنجا بود.
برجیان ادامه داد: دکتر مذکور خطاب به من گفت شما خیلی حساسید چرا صبر نمی‌کنید تا داروها اثر کند و این بچه را دوباره به بیمارستان می‌آورید.
وی با بیان اینکه روز سوم علائم استفراغ نیز در کودک ظاهر شد بیان داشت: بنده شخصاً از پزشک مذکور خواستم تا فرزندم را بستری کند اما او حاضر به این کار نشد و بر ویروسی بودن و کم اهمیت بودن بیماری اصرار داشت.
این پدر داغ‌دیده تصریح کرد: ظهر روز سوم که پسرم را به بیمارستان ابوذر رساندم طولی نکشید که استفراغ همراه با خون کرد و تنفسش قطع شد. بلافاصله پزشکان بالای سر وی حاضر شده و در اطاق احیاء مراقبتهای پزشکی آغاز شد اما متأسفانه پس از حدود 50 دقیقه پزشکان از بازگشت وی عاجز شده و دست از کار کشیدند و فرزندم جلوی چشمان مان جان داد. وی تأکید کرد: برای پیگیری اهمال‌کاری این پزشکان و مراکز درمانی تمام مستندات را به وزارت بهداشت و محاکم قضایی تحویل داده‌ام. وی افزود: تشخیص اشتباه و سهل‌انگاری در درمان تنها فرزندم را از من گرفت.

 

منبع: کیهان