اوکالیپتوس درختی است که ارتفاع آن به طور معمول بین 20 تا 45 متر است. پوست این درخت صاف است و رنگ آن سفید ،خاکستری، قهوه ای یا قرمز میباشد.محل رویش این درخت کشور استرالیا است و در اکثر مناطق سردسیری کاشت می شود.اوکالیپتوس خواص بی نظیری برای لثه و دندان های شما دارد.جویدن برگ اوکالیپتوس لثه ها را محکم می کند و بوی بد دهان را از بین می برد .

برگ اوکالیپتوس تنها قسمت مورد استفاده گیاه از نظر درمانی است بوی مست کننده ان برای ضدعفونی و لطافت هوا مفید است و موجب تنظیم نیم کره های چپ راست مغز می شود. بسیاری از خواص اوکالیپتوس در عسل بدست امده از ان (در بهار) موجود است.

خواص آن :اثر قابض ، تب بر ، ضد نزله ، ضد درد ، ضد کرم ، ضد ورم ، ضد عفونی کننده ، ضد قارچ ، ضد ویروس ، ادرار آور، مسکن ، کاهش دهنده درد ترشحات گلو و بینی ، کاهش دهنده قند خون .جوشانده غلیظ برگ آن برای شست و شوی زخم های چرکی مخصوصا شستشوی گوش به کار می رود .

جویدن برگ اوکالیپتوس لثه ها را محکم می کند و بوی بد دهان را از بین می برد . دوستان ببنید همان درخت اوکالیپتوس خودمان از همه بهتر بود ولی ما در دکوراسیون شهری دیگه ازش استفاده نمی کنیم. اگر میخواید سبزه عیدتون موندگار تر بشه و یا موقع برگشتن از مسافرت عید خراب نشده باشه ، داخل ظرف و زیر سبزه کمی خاک بریزید تا نم خاک مانع از خراب شدن سبزه بشه .عبدالمجید قبیتی کارشناس ارشد کشاورزی اهواز

 

منبع: ذاکرنیوز