افراد بلند قد

ایندیپندنت این مقاله را به انتشار رسانده است:بسکتبالی اهل انگلیس با 2 متر و 40 سانتیمتر قد به نام نیل فینگلتون که اسطوره ای بود،زمانی که 36 ساله شد مرگ به سراغش آمد و اکنون دوباره سوالی در این خصوص مطرح شده که آیا آیا افراد بلند قد عمرشان کوتاه است؟ادعای جدید دانشمندان بر این است که سنجش طول عمر میتواند بر اساس قد انسان باشد.

هر چند دلیل مرگ زودهنگام افراد قدبلند هنوز به طور کامل مشخص نشده است اما گروهی از دانشمندان انگلیسی به تازگی با مطالعه مرگ زودهنگام جوانان مدعی شده‌اند که قد انسان می‌تواند با طول عمر او در ارتباط باشد.

این دانشمندان با استناد به مرگ زودهنگام افراد قدبلند و طول عمر زیاد ژاپنی‌ها که در مقایسه با جوامع دیگر از میانگین قد کوتاه‌تری برخوردارند، مدعی‌اند همان فاکتورهایی که باعث رشد قدی انسان بیش از حد نرمال می‌شوند، می‌توانند با تاثیراتی که در رشد بافتهای بدن و ترشح بیش از حد هورمون‌ها دارند، باعث مرگ او شوند.
طبق مطالعات انجام شده، یکی از عوامل اصلی مرگ زودهنگام افراد قدبلند، حمله قلبی است که به باور این دانشمندان، یکی از علل اصلی آن ترشح بیش از حد هورمون‌های رشد در بدن انسان است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان