یک زن چینی به دلیل ایجاد و رویش یک زائده که به شکل شاخ روی سرش ایجاد شده به پزشک مراجعه کرد،به گفته ی این زن چینی از 8 سال پیش یک خال گوشتی سیاه روی سر آن ایجاد شده و با درمان آن توسط گیاه دارویی معالجه شد اما به ناگهان شاخ عجیبی روی سر آن به وجود آمد.
پسر این زن «ونگ زائوجون»، به سایت پیپل دیلی آنلاین گفت: «من و مادرم به پزشک مراجعه کردیم اما آنها موفق نشدند تا جلوی رشد این زائده را بگیرند. مادر من فکر می‌کند که اگر به بیمارستان مراجعه کند، آنها دیگر اجازه نمی‌دهند دوباره به خانه برگردد و به همین خاطر از بیمارستان رفتن می‌ترسد. به همین علت ما مجبور شدیم تا برای مدتی این مشکل را نادیده بگیریم. این موضوع ادامه پیدا کرد تا وقتی که من یک روز در موقع شستن سر مادرم اتفاقی دستم به زائده سر برآورده از سر او خورد و آن را شکست. پس از آن بود که رشد شاخ شدت یافت. طی مدت 6 ماه طول آن به حدود 13 سانتی‌متر و قطر‌ش به 5 سانتیمتر رسید.»
خود لیانگ می‌گوید: «در حال حاضر من از درد رنج می‌برم و شدت درد طوری است که شب‌ها خواب ندارم..»
پزشکان علت این عارضه را بیماری نادر شاخ پوستی تشخیص داده‌اند. زیاد شدن کراتین، پروتئین سازنده مو و ناخن موجب این عارضه شده است.
خانواده این زن امیدوارند که پزشکان موفق شوند این شاخ پوستی را ریشه کن کنند. البته این در صورتی است که بتوانند لیانگ شیوزن را راضی کنند تا به بیمارستان مراجعه کند.

منبع/جام جم