لیونل مسی از جمله بهترین بازیکنان فوتبال در تایخ است. وی چندین بار در طول عمر حرفه ای خود موفق به کسب عنوان هایی همچون مرد سال فوتبال جهان ،مرد سال فوتبال اروپا و بسیاری از عناوین دیگر شده است. مسی از جمله بازیکنان خیر در دنیا به شمار می آید که به تازگی در اقدامی خیر خواهانه به کمک به بیماران هپاتیتی پرداخت. با دکتر سلام همراه باشید.

بنیاد مسی و خود این بازیکن هزینه خرید ۳۰۰۰ داروی مختلف برای مبارزه با هپاتیت سی را تقبل کرد. از این بین ۱۰۰۰ دارو به کشور زادگاه مسی، آرژانتین ارسال خواهد شد و باقی آن ها به سایر نقاط جهان که از نظر دارویی مشکلات بزرگی دارند ارسال خواهد شد.

 

لیونل مسی در این خصوص اعلام کرد: «برای ساخت دنیایی بهتر و رسیدن به اهداف خود مبنی بر داشتن دنیایی بدون هپاتیت سی تصمیم گرفتم به بنیاد مبارزه با این بیماری ملحق شوم. در صورتیکه نتوانیم شرایط زندگی مردم را تغییر دهیم و به سوی بهتر شدن زندگی آن ها قدم برداریم، همه چیز هایی که در ۲ سال اخیر به دست آورده ام بی معنا خواهند بود.»

 

هپاتیت سی نوعی بیماری کبدی است که عملکرد این عضو را در تمامی طول عمر افراد با مشکل روبرو می کند. در حدود ۱۵۰ میلیون نفر در کل دنیا از این بیماری رنج می برند

منبع: snn