طریقه ی خوابیدن، بر درد کمر اثر مستقیم دارد. حدود 20 درصد مردم، از کمردرد مزمن رنج می برند. برای رهایی از این درد و یا حتی پیشگیری از کمردرد می توانید راهکار های زیر را به کار بگیرید. در این مقاله بنا بر هر حالت خوابیدن، راهی برای کاهش درد کمر بیان شده است. با دکتر سلام همراه باشید.

اگر دچار کمردرد هستید و معمولا به پشت می‌خوابید، قرار دادن یک بالش زیر زانوهایتان ستون‌ فقرات را به حالت طبیعی نگه می‌دارد، و از این طریق از تحمل درد در طول زمان خواب جلوگیری می‌کند. اگر به پهلو می‌خوابید، سعی کنید یک بالش بین زانوهایتان بگذارید. یا اگر دمر می‌خوابید، یک بالش پایین شکم‌تان قرار دهید.

به گفته‌ی متخصصان، آن‌چه می‌تواند به تسکین این درد و فشار کمک کند، خواب خوب شبانه است. ولی قضیه پیچیده‌تر از این حرف‌ها است. درد کمر، گردن یا شانه‌ها آرامش را به هم می‌ریزد و خواب را از آدم می‌گیرد.

ولی خبر خوب این است که انجام برخی ترفندهای کوچک در طول زمان خواب می‌تواند به جلوگیری از کمردرد یا تسکین آن و رفع بسیاری از ناراحتی‌های رایج در زمینه‌ی خواب کمک کند.

پگی بریل، متخصص درمان‌های فیزیک استخوان در نیویورک، به نشریه‌ی وال‌استریت گفت: «استراحت برای بازیابی دستگاه استخوان و ماهیچه‌ها بسیار ضروری و مهم است.

هنگام خواب پروتئین به ماهیچه‌ها باز می‌گردد، بدن فرآیندهای جوان‌سازی‌ اش را از سر می‌گیرد، و بنابراین بدنتان از لحاظ کالبدشناختی در موقعیت خوب و سالمی قرار می‌گیرد.»

به گفته‌ ی موسسه‌ی ملی خواب امریکا، اگر دچار کمردرد هستید و معمولا به پشت می‌خوابید، قرار دادن یک بالش زیر زانوهایتان، ستون‌ فقرات را به حالت طبیعی نگه می‌دارد، و از این طریق از تحمل درد در طول زمان خواب جلوگیری می‌کند.

اگر به پهلو می‌خوابید، سعی کنید یک بالش بین زانوهایتان بگذارید. یا اگر دمر می‌خوابید، یک بالش پایین شکم‌تان قرار دهید.

منبع: سبک زندگی فردا