اگر می خواهید درد کمر خود را تخفیف دهید پیشنهاد می کنیم از روش های ساده در این زمینه کمک بگیرید برای انجام کارهای روزمره مراقب باشید به ستون فقراتتان آسیبی وارد نکنید تا بتوانید کمردرد مزمن و غیراختصاصی خود را برطرف کنید به راهنمایی های پزشکی در این زمینه دقت کنید .

فکر به ورزش برای کسانی که کمردرد دارند وحشتناک است. اما بازبینی جدیدی نشان می‌دهد که یوگا می‌تواند درمان خوبی برای رهایی از کمردرد باشد.

این یافته‌ها از آنالیز ۱۲ مطالعه شامل بیش از ۱۰۰۰ نفر مبتلا به کمردرد حاصل شده‌اند. این مطالعات به مقایسه یوگا با فیزیوتراپی یا آموزش بیمار پرداخته بودند.
شواهدی وجود داشت که نشان می‌داد یوگا ظرف سه تا شش ماه به بهبودهای خفیفی در درد و بهبودهای کوچک تا متوسطی در عملکرد کمر می‌انجامد.
مؤلف این بازبینی، سوزان وایلند، استادیار طب خانواده در دانشگاه مری‌لند، گفت: «ما دریافتیم که انجام یوگا به تخفیف درد و بهبود عملکرد می‌انجامد. در برخی از بیماران که از کمردرد مزمن و غیراختصاصی رنج می‌برند، یوگا شکلی از درمان است که ارزش امتحان کردن را دارد.»
حدود ۸۰ درصد از افراد امریکایی در قسمتی از زندگی خود دچار کمردرد می‌شوند اما درمان آن یک چالش به حساب می‌آید. درد کمر در میلیون‌ها نفر بر خواب و توانایی انجام کارهای روزمره‌شان تأثیر می‌گذارد.
این بازبینی به تازگی در ژورنال Cochrane Library منتشر شده است.

MedLinePlus