در حاشیه سفر اخیر وزیر بهداشت و همراهانش به استان های ایلام و خوزستان در شهر بدره دکتر هاشمی درگیری لفظی با فرماندار این شهرستان پیدا کرد که پس از آن امروز درتماسی تلفنی از فرماندار بدره عذر خواهی و دلیل این واکنش را خستگی کار عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در این تماس تلفنی، ضمن عذرخواهی از فرماندار بدره، اظهارداشت: در جریان صحبت های روز گذشته بین من و شما، احساس می کنم که سوءتفاهم بوده است.

وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که بیش از ۴۷۰ سفر به شهرستان ها و مناطق محروم کشور داشته است، افزود: این اولین بار است که چنین مسئله ای به وجود آمده است و من از شما عذرخواهی می کنم.

هاشمی با اشاره به شهرستان بدره در حدود ۴۷۰۰ نفر جمعیت دارد، گفت: شرایط ساخت بیمارستان با توجه به جمعیتی که دارد، امکان پذیر نیست. در عین حال، بنده تمام تلاش خودم را بکار می بندم تا مشکلات بهداشتی و درمانی این منطقه مرتفع شود.

در این تماس تلفنی، فرماندار شهرستان بدره نیز به دفعات از وزیر بهداشت عذرخواهی کرد و افزود: اصلا قصد نداشتم توهین و جسارتی به پر تلاش ترین وزیر کابینه دولت تدبیر و امید داشته باشم.

در جریان سفر وزیر بهداشت به استان ایلام، روز گذشته و به دنبال حضور تیم وزارت بهداشت در شهرستان بدره، صحبت هایی بین وزیر و فرماندار بدره رد و بدل شد که با حاشیه هایی همراه می شود.

واکنش نماینده مردم ایلام

دکتر سلام امینی نماینده مجمع نمایندگان استان ایلام، با اشاره به اتفاق پیش آمده میان فرماندار بدره و وزیر بهداشت، گفت: به هر حال این اتفاق نباید می افتاد ولی وزیر محترم بهداشت در اوج انسانیت و به دور از غرور مقام و وزارت و جایگاه و پایگاه خود و در کمال فروتنی بابت آن عذر خواهی کردند و من به نوبه خودم از این حرکت بزرگ منشانه ایشان تشکر مضاعف دارم که این رفتار را در کمتر مسئولی می توان یافت.

وی به تنگناهای موجود  بهداشتی و درمانی در برخی شهرهای استان ایلام  از جمله بدره اشاره کرد و افزود: با وجود همه تلاش ها در برخی حوزه هامانند پرتو درمانی، بیمارستان های روان پزشکی، با فقر امکانات مواجهیم و وزیر بهداشت در این خصوص قول دادند تا جایی که قانون اجازه  می دهد ، برای محرومیت زدایی از چهره استان تلاش کنند.

امینی با  اشاره به اینکه برای شهرهای مانند بدره با جمعیت ۴۶۰۰ نفری مجوز  قانونی جهت احداث بیمارستان نداریم، ولی می توان با ایجاد دی کلینیک ها و درمانگاه ها اقدام کرد که وزیر هم قول مساعد دادند.

منبع/مهر