ساعاتی پیش نیروگاه شهید سلیمی گیلان دچار حادثه شد و بر اثر تقلیل فشار گاز نیروگاه بخشی از این مجموعه طعمه حریق شد و آتش گرفت که با اعلام مدیر عامل این نیروگاه خوشبختانه در این حادثه هیچگونه تلفات جانی نداشته است.

امیریوسف فولادی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات حادثه امروز اظهار کرد: حوالی ساعت 11 صبح به دلیل آتش‌سوزی در ایستگاه تقلیل فشار گاز نیروگاه علی‌آباد کتول حادثه‌ای اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: علت این حادثه مسائل فنی بوده که در حال حاضر پیگیر دلیل اصلی حادثه هستیم و بعد از پیگیری‌های لازم می‌توان در مورد برآورد خسارت و تلفات صحبت کرد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق شهید سلیمی گیلان در خصوص تلفات جانی این حادثه گفت: خوشبختانه این حادثه هیچ تلفات جانی نداشته و تنها سه نفر از پرسنل دچار سوختگی سطحی شده‌اند که بر اساس آخرین اخبار این سه همکار نیز از بیمارستان ترخیص شدند.

وی همچنین تعداد مصدومان که 9 نفر اعلام شده بود را تکذیب کرد.

فولادی تصریح کرد: در حال حاضر آتش به طور کامل مهار شده و به دلیل پتانسیل نیروگاه توانستیم بلافاصله با استفاده از سوخت گازوئیل نیروگاه را وارد مدار کنیم.

به گفته وی، با توجه به فاصله زیاد ایستگاه از نیروگاه، نیروگاه دچار حادثه نشده و در حال حاضر نیز برای رفع مشکل ایستگاه تمامی سازمان‌ها همچون شرکت گاز گلستان بسیج شده‌اند.

منبع/ایسنا