روغن زیتون از جمله مفید ترین انواع روغن هاست که از جمله روغن هایی است که میزان اشباعیت آن بسیار کم و ناچیز است. اصولا زیتون یکی از مفید ترین انواع میوه هاست که در مناطق خاصی از نظر آب و هوایی رشد می کند. مصرف روغن زیتون فواید بسیاری را برای بدن در پی دارد. با دکتر سلام همراه باشید.

عطرها و اسانس‌ها بیشتر از طبیعت گرفته می‌شوند. گل‌هایی مانند رز و سنبل بوی عالی و نابی دارد که پرندگان و حشرات را برای گرده‌افشانی به سمت گلبرگ‌های خود جذب می‌کنند. گرفتن این بوی خوش برای استفاده در تولید عطر، لوسیون و صابون می‌تواند با ترکیب روغن اسانس گیاه و روغن زیتون انجام شود. در ادامه این مطلب را به نقل از سایت فوت و فن بخوانید.

 

چیزهایی که لازم دارید

– روغن زیتون

– دو ظرف شیشه‌ای درپوش دار

– فیلتر قهوه
– گیاه یا گلبرگ گلمراحل تهیه عطر با روغن زیتون گیاه معطری را که دوست دارید رایحه آن را در عطر خود استفاده کنید انتخاب نمایید. این رایحه می‌تواند رایحه گیاهان و گل‌هایی باشد که در باغچه خود کاشته‌اید؛ مثل رز یا سنبل. حتی می‌تواند یک گیاه با بوی تند و تیز باشد؛ مقل رزماری یا ریحان.اگر از گل استفاده می‌کنید، گلبرگ‌ها را خشک کنید. این کار را با بستن ریسمان دور دسته و آویزان کردن دسته گل به صورت وارونه انجام دهید تا گلبرگ‌ها خشک شوند.

روغن زیتون و گیاهان یا گلبرگ‌های خشک را در یک ظرف شیشه‌ای تمیز بریزید. حدود ۷ الی ۱۰ گرم از گلبرگ‌ها یا گیاهان خشک را برای یک پیمانه روغن زیتون استفاده کنید. اگر می‌خواهید بوی شدید‌تری داشته باشد، گلبرگ‌ها یا گیاه‌های بیشتری را اضافه کنید. درب ظرف را ببندید.

ظرف شیشه‌ای را پشت پنجره و زیر نور خورشید بگذارید. و بگذارید دو هفته به همان حالت باقی بماند.

هر روز، ظرف را محکم تکان دهید.

با استفاده از فیلتر کاغذی قهوه، روغن زیتون را در یک ظرف تمیز خالی کنید. گیاه و گلبرگ‌ها را از ظرف دربیاورید و روغن یا اسانس را در ظرف نگهداری و استفاده کنید.

منبع: سبک فردا