انتخاب غذاهای سالم و خوشمزه، در سلامتی تاثیر زیادی دارد. هنگامی که شما گرسنه هستید شیرینی ها و تنقلات  ممکن است ذهن شما را درگیر کنند. اما کسانی هستند که غذاهای با چربی و کالری بالا مصرف می کنند. آن ها نمی خواهند بدن و مغزشان به اندازه کافی سوخت و ساز داشته باشد. هنگامی که شما احساس نیاز به یک میان وعده می کنید می توانید از یک سیب، پرتقال یا میوه ی دیگر استفاده کنید.

آن ها معده شما را پر می کنند و به شما انرژی می دهند. شکم خود را با مواد غذایی که مقدار زیادی از آن ها از آب تشکیل شده پر کنید. به عنوان مثال گوجه ‌فرنگی میوه ی آبداری است. شما می توانید دو فنجان انگور آبدار و یا یک چهارم فنجان کشمش بخورید.

شروع روز با غلات سبوس دار:

شما احتمالاً می دانید یک صبحانه سالم بسیار مهم است. غلات کامل یک راه حل سالم و آسان برای غذا خوردن است. یک عنصر برای بار اول و شروع می تواند گندم، جو، برنج و یا ذرت باشد. مهم نیست که غذا و غلات کاملاً تصفیه شده باشند، مهم موادی است که به بدن می رساند.

یک بسته ساندویچ سالم:

اگر می خواهید برای ناهار مدرسه ی خود یک بسته مواد غذایی بگذارید می توانید از یک ساندویچ سالم با مواد طبیعی در کیف خود بگذارید. استفاده از نان های سالم به جای نان سفید به طور منظم می تواند به شما انرژی بیشتری بدهد. هضم فیبر اضافی طول می کشد اما همین خاصیت است که به شما انرژی طولانی تری می دهد. چند برش گوشت بدون چربی، سبزیجات، گوجه فرنگی برای عطر و طعم آن، فلفل، کلم و خیار می تواند ساندویچ خوشمزه و لذیذی برای شما باشد.

انتخاب سریع مواد غذایی:

ترکیب یک سالاد با سس برای شما عالی است اما فراموش نکنید نان ذرت مکزیکی یا پنیر اضافی می تواند کالری شما را افزایش دهد.

درست کردن یک پیتزای بهتر:

برای پیتزا می توانید بجای پنیر اضافی، لایه ای از سبزیجات بریزید. این پر کردن سالم پیتزا به شما کمک می کند کالری کمتری را به بدن خود برسانید و مواد مغذی بیشتری را جذب کنید. علاوه بر این یک پیتزای خوشمزه میل می کنید.

اسنک خوب برای شما:

اگر دوستان شما برای ارائه یک موسیقی یا مهمانی به خانه شما آمدند می توانید بجای تنقلات یک ظرف از سبزیجات مختلف خام و میوه ها را به همراه ماست برای آن ها سرو کنید.

دسر سالم:

شما لازم نیست برای مراقبت از دندان هایتان از شیرینی چشم پوشی کنید. فقط بخشی از آن را کاهش دهید. مثلاً برای دسر می توانید دو قاشق بستنی بردارید. سعی کنید از توت های خوشمزه استفاده کنید چون توت یک گزینه سالم است.

از دیگر رفتارهای کم کردن کالری:

پودینگ، ژله، میوه، مقداری میوه های یخ زده را با 1 یا 2 قاشق غذاخوری شکلات داغ یا سس کارامل مصرف کنید. غذاهایی با کالری بالا مانند سس را به میزان کم مصرف کنید.

پدر و مادر شماعضو هیئت مدیره هستند:

هنگامی که شما مواد غذایی مناسب را در خانه دارید همه چیز برای شما آسان می شود. شما باید مطمئن شوید که آشپزخانه شما و با مواد غذایی کم ارزش و مضرر پر نشده است و می توانید با پدر و مادر خود برای خرید مواد لازم به فروشگاه بروید. آن ها ممکن است موادی را بردارند که مغذی نیست ولی در صورت وجود شما می توانند سبد خرید خود را با میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و مواد تشکیل دهنده سوپ و سالاد پر کنند.

لینک های مرتبط: تغذیه مناسب برای مردان ، تغذیه مناسب برای درمان و کنترل بیماری ام اس

دکتر سلام