اصلاح عمومی می تواند سریع و آسان باشد که با انتخاب یک تیغ صورت تراشی شروع می شود و آن را در سراسر صورت خود می کشند تا ریش و موهای زائد خود را تمیز کنند. اصلاح واقعاً خوب است اما نیاز به کمی تلاش بیشتر و دانش کافی دارد. برای دریافت بهترین اصلاح چیزهایی را یاد بگیرید.

زمان مناسب اصلاح:

برای اصلاح کردن عجله نکنید، زیرا این راه خوبی برای سوء استفاده از صورت شماست. صبر کنید پوست شما آمادگی لازم را برای تیغ داشته باشد. شروع اصلاح با شستن صورتتان است. استفاده از شوینده و پاک کننده ی صورت بهترین کار است زیرا آن ها به نرم کردن پروتئین مو کمک می کنند.

یک متخصص پوست و مو می گوید: صورت خود را با صابون های تند نشویید و از سوی دیگر با روغن نرم کننده و یک دقیقه قبل از شست و شو آن را از روی صورتتان پاک کنید ، بعد کف یا کرم اصلاح و ژل روی پوستتان بمالید. سپس اجازه دهید که برای ۲ تا ۳ دقیقه بماند. در این فاصله شما می توانید موهای خود را شانه کنید و یا دندان هایتان را مسواک بزنید. این راه کارها برای گذر زمان خوب است. این یک گام مهم در اصلاح است زیرا موی نرم باعث می شود اصلاح به راحتی امکان پذیر باشد.

تغییر روش اصلاح کردن:

آیا برای مالیدن کف یا کرم اصلاح به انگشتان دست خودتان تکیه می کنید؟ می توانید از یک قلم مو استفاده کنید. یک برس خوب واقعاً به حل کردن کرم بر روی مو کمک می کند که اصلاح بسیار آسان تر صورت گیرد. توصیه این است که با استفاده از یک قلم مو توانایی بلند کردن موها را به آن ها بدهید، که تیغ ریش تراش همه ی آن ها را بتواند بگیرد. یک برگ یا لایه ی نازک از تیغ به خوبی می تواند این کار را انجام دهد، تا استفاده از یک تیغ صورت تراشی با دو لایه برای اصلاح کردن. نکته ی مهم این است که زمانی که از تیغ استفاده می کنید باید تیز باشد و پس از یک بار استفاده آن را دور بیندازید، زیرا شما اغلب روزهای هفته اصلاح می کنید. چگونه شما می توانید تیغ ها را تغییر دهید و از یک تیغه ی خوب و ارزان به جای سه یا پنج تیغ ریش تراش پر هزینه تر استفاده کنید. توصیه می کنم ریش تراش ثابت را ترک کنید، البته با اثبات جوانب مثبت و منفی: زیرا برای رسیدگی به موها و نگه داشتن آن ها کار سختی است و امن نیست. ریش تراش ثابت است برای استفاده سخت تر و برای صدمه دیدن آسان تر است. بعضی از مردم می گویند استفاده از تیغ ریش تراش شجاعت و ایمنی می خواهد.

گرم و سرد کردن پوست قبل و بعد اصلاح:

عنصر کلیدی دیگر برای یک اصلاح خوب گرم و مرطوب نگه داشتن پوست است. یک راه خوب برای انجام این کار رفتن به حمام و بعد از بیرون آمدن از حمام گذاشتن یک حوله ی گرم روی پوست است. پس از اصلاح شما می توانید صورتتان را با آب سرد شست و شو دهید زیرا آب سرد باعث کاهش التهاب و مانند قرار دادن یک کمپرس آب سرد بر روی نقاط آسیب دیده است.

ماساژ پوست بعد از اصلاح صورت:

هر دو اصلاح توصیه شده این است که در جهت موهای در حال رشد، موها را تمیز کنید. نرم کردن موها باعث راحت تر شدن اصلاح و تمیز شدن آن ها می شود. گاه گاهی اجازه دهید شخص دیگری این کار را برای شما انجام دهد، هر چند مردها در انجام این کار حرفه ای هستند. هر اصلاح بین ۲ تا ۲۵ دقیقه طول می کشد. البته بستگی به این دارد که شما چگونه کار کنید. استفاده از حوله ی گرم و یک ماساژ صورت ممکن است طول بکشد ولی در عوض پوست شما با طراوت تر است.

دکتر سلام