با نزدیک شدن به ایام نوروز و شروع خانه تکانی در خانه های افراد قصد داریم مهمترین فرمول های جادویی برای تمیزی فوق العاده سطوح مختلف در خانه را برای شما عزیزان قرار دهیم که با استفاده از این روش های بتوانید تمیزی فوق العاده ای را در خانه ایجاد کنید. همه مردم دوست دارند خانه و وسایل آن ها فضا و هوای پاکیزه ای داشته و بوی معطری داشته باشد. برای همین هم از انواع ، شوینده ها، وسایل و دستگاه های تهویه هوا و پاک کننده های هوا استفاده می کنند. اما ما راه های ارزان تر و بی درد سرتری برایتان سراغ داریم که خطرات شوینده های قوی شیمیایی را نیز ندارد.
– تمیز کردن ماشین لباسشویی
یک چهارم فنجان سرکه سیب را درون محفظه پودر ماشین لباسشویی ریخته و آن را برای مدت کوتاه ولی با دمای بالای آب چرخه شستشو را انتخاب کید، پس از آن یک ساعت صبر کنید و برای نتیجه بهتر یک بار دیگر این کار را تکرار کنید.
– تمیز کردن دوش حمام
شما برای تمیز کردن دوش حمام، به موارد زیر نیاز دارید: سرکه سیب، کیسه پلاستیک خالی و یک باند پلاستیکی.یک فنجان سرکه سیب را در کیسه پلاستیکی بریزید و با باند پلاستیکی آن را به سردوش ببندید، حتما این نکته را فراموش نکنید که سردوش باید کاملا داخل سرکه سیب قرار بگیرد، اجازه دهید یک ساعت در این حالت بماند، پس از آن کیسه را برداشته و ببینید که دوش شما چقدر براق و ضدعفونی شده است.
– تمیز کردن کف و کاشی
یک راه حل ساده برای شستن کف خانه و بوی خوب آن وجود دارد، ۱ قاشق چای خوری مایع ماشین ظرفشویی را با یک چهارم فنجان آب اکسیژنه و یک دوم فنجان جوش شیرین ترکیب کنید و از این مخلوط برای تمیز کردن کاشی و کف استفاده کنید.شما می توانید از آب اکسیژنه به دلیل هزینه کم و فناوری طبیعت پسند در محیط زیست به راحتی از این ماده در منزل استفاده کنید.
– تمیز کردن وان حمام
شما برای داشتن یک وان تمیز به گریپ فروت و نمک دریایی نیاز دارید.گریپ فروت را دو نیمه کرده و هر نیمه آن را به نمک دریا آغشته کرده و در تمام سطح وان بکشید، سپس آن را آبکشی کرده و از نتیجه کار متعجب خواهید شد.
– تمیز کردن سینک
برای از بین بردن زنگ زدگی و لکه های قدیمی از سینک ظرفشویی کمی آبلیمو را با سرکه سیب ترکیب کنید و با مسواک یا هر وسیله ای که به استیل آسیب نرساند سینک را بشویید.
– تمیز کردن توالت
برای ضد عفونی کردن و درخشان کردن توالت آبلیمو، سرکه سیب و جوش شیرین را باهم ترکیب کنید و با استفاده از بورس توالت آن را تمیز کنید. این مخلوط برای پاک کردن لکه و لایه های جرم گرفته معجزه می کند.

منبع/آخرین خبر