Gear S3

جدیدترین روشهای هوشمند و عادت های قدیمی در ساعت هوشمندی جایگذاری شد اند که نام آن Gear S٣ است.ساعت Gear S٣ در کنار ظاهر کلاسیکش امکانات زیادی را ارائه میدهد که سبب میشود ارتباط قوی تری با دنیای پیرامون برقرار نماییم.البته کاربرد Gear S٣ فقط برقرار کردن ارتباط نمیباشد و میتوان از آن بعنوان مربی شخصی هم استفاده کرد.

ساعت Gear S٣ مانند یک مربی شخصی تمام فعالیت‌های ورزشی صاحبش را زیر نظر می‌گیرد و به او این امکان را می‌دهد تا در لحظه در جریان سوخت‌‌وساز و فعالیت‌های بدنی خود قرار گیرد. به این ترتیب همیشه به اصطلاح می‌توان روی فرم بود و به نحو مطلوب‌تر و علمی‌تری ورزش کرد. پیاده‌روی اثر مستقیم روی سلامتی دارد. البته نه هر مدلش؛ این کار باید اصولی انجام شود تا بتوان وزن را کنترل کرد. پیاده‌روی صحیح از حملات قلبی و افزایش فشار خون جلوگیری می‌کند و در عین حال باعث دورشدن خطر ابتلا به دیابت نوع دو می‌شود. برای سالم‌بودن و پیشگیری از خطرات ذکرشده، هر شخص باید روزانه ۳۰ دقیقه پیاده‌روی کند و این کار را منظم و به صورت روتین انجام دهد. اینجاست که ساعت Gear S٣ به کمک می‌آید، ساعتی که با استفاده از سنسورهایش قدم‌ها را هنگام راه‌رفتن می‌شمارد و با کمک سنسور HRM میزان ضربان قلب را اندازه می‌گیرد. علاوه بر این، با توجه به اطلاعاتی که اپلیکیشن S Health ذخیره می‌کند، صاحب این ساعت در جریان میزان کالری سوزانده‌شده خواهد بود. علاوه بر قدم‌شماری و محاسبه میزان کالری سوزانده‌شده، ساعت Gear S٣ می‌تواند تعداد طبقات و افزایش ارتفاع را تشخیص دهد. در ضمن این ساعت هنگامی که فرد در حال دویدن باشد، در بازه‌های زمانی معینی با اعلام وضعیت و تشویق او، سعی در افزایش روحیه‌ برای تمرین بهتر و متمرکزتر دارد.

ساعت Gear S٣ مانند یک مربی حواسش جمع است و اگر فرد بیش از ۹۰ دقیقه غیرفعال باشد و حرکت نکند، به او اعلام می‌کند که باید از جایش بلند شود و کمی حرکت کند. همچنین در صورتی که کاربرش سر کار باشد، روی صفحه‌ نمایش خود برخی تمرین‌های مناسب برای سر کار و پشت ‌میز را به او نشان می‌دهد تا از دردها و مشکلات پشت میز نشستن بکاهد و سلامتی کاربر را تضمین کند.  این ساعت ویجت‌های بسیاری برای ورزش‌کردن و به طور کلی تناسب اندام دارد. کاربر با توجه به سلیقه، انتظار و کاربرد ویجت‌ها، از میان گزینه‌های موجود مواردی را انتخاب می‌کند. از ویژگی‌های جالب و بارز این  ساعت امکان استفاده از ویجت‌هایی برای کنترل میزان کالری مصرفی و سوزانده‌‌شده است. این ساعت با استفاده از اطلاعات بدن صاحبش از جمله قد، وزن و چنین اطلاعاتی، میزان کالری سوزانده‌شده هنگام پیاده‌روی، ورزش و فعالیت‌های فیزیکی را با تقریب بسیار خوبی محاسبه می‌کند و از طرفی می‌توان میزان کالری مصرفی در طول روز را نیز به آن اضافه کرد تا به شکل بهتری وضعیت سلامتی و بدن کنترل شود. در کنار این موضوع کاربران می‌توانند با استفاده از ویجت دیگری میزان آب و کافئین روزانه مصرفی خود را در ساعت وارد کنند تا کنترل بیشتری روی وضعیت مصرف کافئین و اتفاقاتی نظیر دی‌هیدارته‌شدن بدن هنگام ورزش‌کردن و پس از آن داشته باشند. ویژگی این ساعت تأییدیه ضدآب‌بودنش است. البته این تأییدیه فقط محدود به آب نیست و این ساعت در مقابل عرق بدن نیز از خود مقاومت نشان می‌دهد. این موضوع سبب می‌شود کاربر این ساعت بدون هیچ دغدغه و نگرانی‌ای مبنی بر سوختن یا خراب‌شدن ساعت، به خاطر قرارگرفتن در مجاورت آب یا عرق بدن، از آن استفاده کند. ساعت یادشده به‌راحتی و به صورت خودکار فعالیت‌های ورزشی نظیر پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری، تمرین‌های مسگری و مربوط به کمر یا حرکات قایقی‌شکل را تشخیص می‌دهد. این فعالیت‌ها همگی سبب تعریق زیاد بدن می‌شوند. در این حالت اگر ساعت هوشمند تأییدیه ضدآب و مقاومت در برابر عرق بدن نداشته باشد، به سرعت آسیب می‌بیند و احتمال خراب‌شدنش بسیار زیاد است. ساعت هوشمند Gear S٣ یک بسته کامل سلامتی را در اختیار کاربران می‌گذارد و به آنان اجازه می‌دهد در کنار استفاده از ویژگی‌های یک ساعت کلاسیک و یک گوشی هوشمند، یک مربی شخصی نیز در زندگی و روی مچ خود داشته باشند تا به بهترین شکل ممکن وضعیت آنها را بررسی و مانیتور کند. این ساعت ضمانت می‌کند که در وضعیت‌های مختلف زندگی از صاحبش در برابر اضافه‌وزن و بیماری‌های جسمی ناشی از عدم فعالیت بدنی محافظت کند.

منبع : روزنامه شرق