مصرف نوشیدنی های دارای کافئین از جمله مصرف قهوه به عملکرد مغز و سلامتی انسان کمک می کند اما طبق یافته جدید محققان مصرف این نوشیدنی در هنگام بروز استرس نه تنها مفید نیست بلکه به سلامت مغز آسیب جدی وارد می کند.

دانشمندان در تازه‌ترین بررسی‌های خود دریافتند که ایجاد خواب آلودگی پس از صرف قهوه و همچنین مصرف این نوشیدنی در زمان استرس بسیار خطرناک است.

به گزارش ایسنا، در تحقیقات انجام شده مشخص شد افرادی که پس از مصرف قهوه دچار خواب آلودگی می‌شوند یا در هنگام استرس قهوه مصرف می کنند با آسیب های جدی مغزی روبرو می شوند که حتی می تواند منجر به مرگ آنان شود.

از این رو محققان توصیه می‌کنند از مصرف قهوه در هنگام خواب، استرس های زیاد یا در صورت ایجاد خواب آلودگی پس از مصرف آن جدا خودداری شود.

به گفته دانشمندان کافئین قهوه باعث اسپاسم عروق مغزی می شود که احتمالا پیشروی به سوی کمبود اکسیژن را به همراه دارد و در نهایت فرد ممکن است در ابتدا دچار سردرد شود، پس از آن هوشیاری خود را از دست داده و سپس دچار مرگ مغزی شود.

به گزارش “روب رو”، محققان توصیه می کنند کسانی که با مصرف قهوه دچار خواب آلودگی می شوند لازم است برای بررسی سلامت مغز خود به پزشک مراجعه کنند.

منبع/ایسنا