اخلاق یکی از مهم ترین پایه ها برای داشتن جامعه ای سالم است. اخلاق سالم بحث بسیار گسترده ای است. شاید بتوان اخلاق و فرهنگ را دو جزء بسیار نزدیک و شاید یک چیز دانست! مگر اخلاق خوب چیزی غیر از داشتن فرهنگ درست است؟ در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

وزیر بهداشت در پاسخ به نامه مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان که در آن از اقدام صادقانه و شجاعانه دکتر هاشمی قدردانی کرده بودند، نوشت: در عرصه کار اجرایی، اختلاف در برداشت، تزاحم و دلگیری اجتناب ناپذیر است، اما مهم آن است که بپذیریم ما انسانیم و جایزالخطا، اگر قصوری کردیم به آن اعتراف کنیم و اگر خطایی دیدیم، عذر برادرمان را پذیرا باشیم.

دکتر هاشمی در این نامه نوشت: ما در مکتب اخلاقی پیامبر خدا و ائمه هدی(ع) آموخته‌ایم که پذیرش تقصیر برمنزلت انسان می‌افزاید و برای داشتن جامعه‌ای اخلاق‌مدار باید از خود آغاز کنیم.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

جناب آیت‌الله علی خاتمی

نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه زنجان

 

جناب آقای اسداله درویش امیری

استاندار محترم زنجان

 

با سلام و احترام

نامه محبت‌آمیز شما بزرگواران را در مسیر سفر به بیرجند ملاحظه کردم. در عرصه کار اجرایی، اختلاف در برداشت، تزاحم و دلگیری اجتناب ناپذیر است، مهم اما آن که بپذیریم ما انسانیم و جایزالخطا، اگر قصوری کردیم به آن اعتراف کنیم و اگر خطایی دیدیم، عذر برادرمان را پذیرا باشیم.

ما در مکتب اخلاقی پیامبر خدا و ائمه هدی(س) آموخته‌ایم که پذیرش تقصیر برمنزلت انسان می‌افزاید و برای داشتن جامعه‌ای اخلاق‌مدار باید از خود آغاز کنیم.

امیدوارم همه ما به عنوان خادمان ملت شریف ایران، بتوانیم آن‌گونه عمل نماییم که حاصل، رضای حضرت حق و رستگاری ما باشد.

منبع: خبرپو