کودکان در مقابله با بیماری ها و آلودگی ها بدن آسیب پذیر تری نسبت به بزرگسالان دارند به همین دلیل آلودگی هوا و حضور در محیط های آلوده شهری یکی از عوامل افزایش مرگ و میر در میان کودکان زیر 5 سال می باشد که برای مقابله با آن باید راهکارهایی را اندیشید.  طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، محیط های ناسالم و آلوده سالانه موجب مرگ بیش از یک کودک از هر کودک زیر ۵ سال در دنیا می شود.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

به گزارش خبرنگار مهر، طبق دو گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی فاکتورهای محیطی نظیر آلودگی هوا در فضاهای باز و بسته، دود دست دوم سیگار، آب ناسالم، فقدان فاضلاب، و بهداشت ضعیف موجب مرگ ۱.۷ میلیون کودک در سال می شود.

اسهال، مالاریا و ذات الریه بخش بزرگی از علل شایع مرگ و میر در میان کودکان ۱ ماه تا ۵ سال بشمار می آید، اما از طریق اقداماتی برای بهبود محیط زیست مانند سوخت های پاک برای پخت و پز و دسترسی به آب سالم می توانند قابل پیشگیری باشند.

به گفته دکتر مارگارت چان، مدیرکل سازمان مزبور، «سیستم ایمنی و اعضای در حال رشد این کودکان و بدن و مجاری هوای کوچک آنها را بیشتر در مقابل هوا و آب آلوده آسیب پذیر می کند.»

همچنین در این گزارش هشدار داده شده است که قرارگیری در معرض آلودگی هوا در دوره کودکی ممکن است موجب افزایش ریسک بیماری قلبی، سکته و سرطان در طول عمر شود.

منبع/مهر