حداکثر کم کردن وزن بدون عاضه چقدر است؟

11

این روز ها افراد زیادی به دنبال کم کردن وزن هستند ، برخی از این افراد به خاطر زیبایی وزن کم می کنند و عده ای دیگر نیز برای اینکه به بیماری خاصی مبتلا نشوند به سراغ کم کردن وزن می روند. اما نهایتا تا چه حد می توان وزن کم کرد؟

چندین سال برای نجات معتادان فعالیت کردم و برای نجات خانواده ها از آتش این بلای خانمانساز تلاش کردم و به یاری خداوند توانستم هزاران معتاد را از این منجلاب نجات بخشیده و به آغوش خانواده برگردانم. آنقدر از نتیجه کارم مطمئن بودم که توانستم با شجاعت و اطمینان قسم بخورم که فرد معتاد دیگر به سراغ هیچ نوع ماده مخدری نرود.

بعد از مدتی صدها هزار چاق را نیز لاغر کردم و با موفقیتی بی نظیر و با سلامتی کامل افراد توانستم بالاترین رکوردهای کاهش وزن را از آن برنامه خود کنم اما تا به امروز جرأت و شجاعت آن را نداشته ام که قسم بخورم که آنان مجددا به زیاده خوری برنگردند. چراکه اعتیاد به خوردن از سخت ترین و مشکل ترین انواع اعتیادها به حساب می آید. اعتیادی که به بزرگترین آرزوی خانم ها برای داشتن اندام مناسب لطمه می زند اگر به درددل همه این افراد گوش دهید همه آنها می گویند که اراده شان ضعیف است و از ما می خواهند که لطفا به ما کمک کنید تا بتوانیم اراده خود را تقویت کنیم.

پس از درمان بیش از چهارصد هزار چاق و پس از شنیدن شکایت ده ها هزار رژیم گیرنده و پس از درک غم و اندوه آنان متوجه شدم که همه آنان از کندی یا متوقف شدن روند کاهش وزن شکایت می کنند و اغلب از برگشت وزن شان که برای کمک کردن آن از بهترین لذت ها گذشته اند ناراحت هستند. بعد از برخورد با همه این شکست ها متوجه شدم که همگی از یک مساله مشترک ناله و شکایت می کنند و آن مساله چیزی جز «ضعف اراده» نبود. اراده در حقیقت مروارید کمیایی است که به خاطر آن باید تا عمق دریا بروید و آنجاصدفش را پیدا کنید. از میان صدف، آن مروارید را استخراج کنید و من تصمیم دارم در شروع هر رژیم غذایی اول روش غواصی برای صید این صدف گرانبها را با دستان توانمند خودتان به شما بیاموزم تا از آن گوثر گرانبها در تمام مراحل زندگی خود استفاده کنید.

چاق ها و لاغرهای عزیز شما ژنی به نام ژن چاقی یا لاغری ندارید بلکه ژنی دارید که رفتار خوراکی شما را کنترل می کند و خوشبختانه ژن های رفتاری کنترل ناپذیرند. برای آنکه از کنترل پذیری چاقی و لاغری اطمینان حاصل شود نمونه هایی از کنترل وزن مراجعان به مطب خود را برایتان ذکر می کنم. روزی شخصی به نام سیدمحمدرضا حسینی از بابل نزد من آمد درحالی که ۱۸۶ کیلوگرم وزن داشت وی پس از ۱۸ ماه با پیروی کامل از برنامه های کنترل وزن که از من گرفت ۹۵ کیلوگرم از وزن او کم شد و او توانست به وزن دلخواه خود برسد همچنین روزی خانمی به مطبم آمد و درحالی که اشک از چشمانش سرازیر می شد گفت که همسرش به بهانه لاغری می خواهد طلاقش بدهد به او قول دادم به وزن دلخواهش برسد. او را وزن کردم ۳۶ کیلوگرم بود با برنامه ها ی غذایی که به وی ارائه کردم پس از ۹ ماه با افزایش وزن ۱۸ کیلوگرم به وزن دلخواه خود یعنی ۵۷ کیولگرم رسید و مساله جدایی از همسرش نیز منتفی شد.

همه اینها بدان معنی نیست که بگوییم چاق ها باید با کم خوری و گرسنگی دادن به خود لاغر شوند بلکه می گوییم باید با اراده قوی و تنظیم غذاهای خود و استفاده از غذاهای پرحجم اما کم کالری، جلوگیری از پرخوری های بین وعده های غذایی و از بین بردن احساس رغبت به خوردن با غذاهای تعیین شده، شکم خود را پر کنند و بعد از رسیدن به وزن طبیعی سفر پرمشقت نگهداری از وزن را مدنظر داشته باشند. همچنین لاغرها نیز نباید با پرخوری چاق شوند بلکه با تنظیم وعده های غذایی استفاده از غذاهای کم حجم اما پرکالری و پرهیز از غذاهای پرحجم و کم کالری بدانند که چه بخورند، کی بخورند و چه نخورند و کی نخورند تا وزنشان به تناسب لازم برسد. شما عزیزان چه چاق و چه لاغر قبل از شروع هر رژیم غذایی چهار توصیه مهم را مدنظر قرار دهید و بعد رژیم غذایی را شروع کنید.

تصمیم جدی

برنامه غذایی دقیق

کمی صبر و تحمل

پایبندی به برنامه غذایی تعیین شده

یقین داشته باشید با مدنظر قراردادن این ۴ توصیه و عمل به آن همیشه دارای وزنی مناسب خواهید بود.

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.