آیا هنوز در مورد قهوه خوردن خود در سال جدید تصمیمی نگرفته اید؟ اگر شما هم قهوه را خیلی دوست دارید، همانطور که من دوست دارم؛ زمان آن فرا رسیده است که در مورد خوردن قهوه تصمیم های جدی بگیرید.

خوردن قهوه با توجه به سلیقه تان:

روی مزه قهوه تمرکز کنید. معمولاً قهوه ها مزه بدی ندارند. بسیاری از ما می دانیم که قهوه به ما کمک می کند که انرژی مورد نیاز در طول روز خود را به دست آوریم. شاید مزه ای مانند ذرت بو داده سوخته داشته باشد. اما نه از انرژی شما کم می کند و نه مزه اش شما را آزار می دهد. همه ما می دانیم که شاید خاصه های زندگی ما در حال تغییر نباشد اما در هر حال می توانیم قهوه را تغییر دهیم. بیشتر مصرف کنندگان قهوه نمی دانند که همه قهوه ها مثل هم نیستند؛ طیف گسترده ای از قهوه های باکیفیت وجود دارد که در هر منطقه از جهان طعم منحصر به فرد خود را دارند. مثل حبوبات که در هر منطقه مزه خاص خود را دارد. برخی از مناطق در تولید قهوه های لذیذ تخصص دارند. در حالی که دیگران ممکن است به تولید مقادیر زیاد قهوه به صورت تجاری بپردازند. پس قهوه های بزرگتر با کیفیت بالاتر را انتخاب کنید. زندگی آنقدر کوتاه است که حیف است به نوشیدن قهوه بد بینجامد.

سعی کنید قهوه متفاوتی را انتخاب کنید:

بسیاری از مردم همیشه همان قهوه ای را که برای اولین بار خورده اند، دوباره سفارش می دهند و میل می کنند. زیرا نمی دانند چطور انتخاب بهتری داشته باشند و شاید از طعم جدیدی که باید حس کنند می ترسند. اما بهتر است قهوه های مختلف مثل قهوه ایتالیایی یا دیگر مزه ها را امتحان کنید. شاید شما هم به طعم های دیگر قهوه علاقه داشته باشید. بنابراین پیش بروید و چیز جدیدی را امتحان کنید.

قهوه تازه را انتخاب کنید:

بسیاری از قهوه ها تولید می شوند و سپس در انتظار می مانند تا به فروش برسند و بعد هم قیمت آنها پایین می آید. این تجارت به دلیل تفاوت قابل توجه بین قهوه تازه و کهنه به وجود آمده است. قیمتی که شما پرداخت می کنید برای طعم و مزه تازه قهوه است. قهوه یک ماده فاسد شدنی است به طوری که بهترین قهوه باید به زودی پس از بو دادن آن مصرف شود. قهوه کهنه شروع به داشتن طعمی تلخ، ترش و مرداب مانند می کند. در حالی که قهوه تازه پرجنب و جوش است. پس مکانی را پیدا کنید که بتوانید در آنجا قهوه ای تازه خریداری کنید.

پولتان را عاقلانه صرف کنید:

به نظرم درست گفته اند که راحتی در قیمت بالا است. پس اگر نیاز است برای خرید قهوه یا خوردن آن مدتی رانندگی کنید و پول بنزین مصرف کنید تا یک قهوه خوشمزه و لذیذ را میل کنید. البته مراقب باشید که فنجان خیلی بزرگ برندارید که هزینه برای فنجان بزرگ باشد نه کیفیت قهوه.

قهوه را با همراهی دیگران بنوشید:

قهوه یک نوشیدنی اجتماعی است. به همین دلیل بهتر است زمانی که با کسی قرار دارید و می خواهید یک مکالمه خوب با هم داشته باشید او را به خوردن یک فنجان قهوه دعوت کنید. شاید این راه خوبی برای اتصال مجدد با یک دوست قدیمی باشد. پس با هزینه ای کم و یک چیدمان خوب می توانید روابط خود را به جریان بیندازید.

قهوه را سالم بنوشید:

بسیاری از مردم هنگام نوشیدن قهوه از خامه، قند یا شکر برای طعم دادن به آن استفاده می کنند. اما ای کاش می دانستند که قهوه خودش طعم و مزه خاص خود را دارد و نباید با چیزهای دیگر طعم آن را پنهان کنند. در ضمن اضافه کردن خامه و شکر باعث بالا رفتن کالری قهوه می شود که البته قهوه به خودی خود دارای کالری صفر است. پس اگر دوست دارید در سال جدید وزن کم کنید حتماً مواد اضافه را از قهوه حذف کنید. یا لااقل بسیار کم به آن اضافه کنید.

معیارها و ترجیح خود را بدانید:

با این همه توضیحات البته باید بدانید که نباید دانستن انواع قهوه و یا دوست داشتن و دوست نداشتن بعضی از انواع آن باعث افاده شما شود. فراموش نکنید خوردن قهوه با دیگران لذت بخش است. پس همکاران، دوستان و اقوام خود را مجبور نکنید، قهوه ای را که شما دوست دارید میل کنند و خود شما هم تحت تاثیر سلیقه دیگران قرار نگیرید و بدانید که چه قهوه ای را دوست دارید و چه قهوه ای را دوست ندارید و همان را که دوست دارید میل کنید. در نهایت برای سال جدید، بهترین شانس ها برای شما و سلامتی را به همراه یک فنجان قهوه بهتر آرزو داریم.

لینک مرتبط: کدام انتخاب؟ قهوه یا چای ، آیا من به قهوه آلرژی دارم

دکتر سلام