دیابت نوع 2

Diabetes Mellitus(بیماری قند)یا Diabetes(دیابت)اختلالی در سوخت و ساز بدن انسان میباشد که هورمون انسولین در آن نمیتواند در بدن تولید شود.دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 دو نوع اصلی دیابت هستند که هر کدام مشخصات خاص خود را دارند.فرد دیابتی بدنش توانایی یا سرعت استفاده از گلوکز را ندارد و مقدارش کاهش می یابد.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

بر اساس یافته‌های تازه، افراد جوان مبتلا به دیابت نوع۲ بیش از افراد مبتلا به دیابت نوع‌۱ دچار عوارض ناشی از بیماری قند‌خون <Blood sugar disease.>می‌شوند.

محققان آمریکایی دریافتند از هر چهار بیمار جوان مبتلا به دیابت نوع۲، حداقل سه نفر و در افراد مبتلا به دیابت نوع۱ ، فقط یک نفر از هر سه بیمار دارای عارضه بیماری است.

این مطالعه شامل بیش از ۱۷۰۰ فرد جوان مبتلا به دیابت نوع۱ و حدود ۳۰۰ بیمار مبتلا به دیابت نوع۲ بود. حدود ۲۰ درصد از گروه دیابت نوع۲ و ۶ درصد افراد دیابت نوع۱ دارای علائم اولیه بیماری کلیه بودند. همچنین ۹ درصد افراد مبتلا به دیابت نوع۲ و ۶ درصد در گروه نوع۱ دارای علائم اولیه بیماری چشمی بودند. تصلب شرایین در ۴۷ درصد افراد مبتلا به دیابت نوع۲ و کمتر از ۱۲ درصد افراد مبتلا به دیابت نوع۱ مشاهده شد. ۲۲ درصد افراد مبتلا به دیابت نوع۲ و ۱۰ درصد افراد مبتلا به دیابت نوع۱ نیز دچار فشارخون بالا بودند.

منبع : شفا آنلاین