کنترل نوزاد

آسیب پذیری نوزادان بالاست و از دغدغه ها و نگرانی های والدین میتوان به مراقبت از نوزادان اشاره کرد.مادرانی هستند که ادعا میکنند تمام طول روز و شب را در نگهداری از نوزادشان به سر میبرند و برر وی آن ها کنترل کامل دارند اما کنترل نوزاد و نگهداری از آن کار هر کسی نیست و تنها کمپانی های فناوری قادرند ادعای اینچنینی را مطرح کنند.

یک دوربین نظارتی جدید و کوچک با نام Intel که توانایی تصویربرداری سه بعدی را دارد میتواند بر فعالیتهای تنفسی و حرکتهای نوزاد به طور کامل نظارت داشته باشد.

یکی از برتریهای این دوربین نسبت به فناوریهای پوشیدنی این است که لازم نیست آن را به بدن کودک متصل کرد و همین موضوع کار نظارت را آسانتر میکند.البته پیش از این نیز دوربینهایی شبیه به Intel راهی بازار شده بود ولی هیچ یک نمیتوانستند تا این حد به جزئیات توجه داشته باشند.

این دوربین بر حرکت و بالا و پایین رفتن شکم نوزاد تمرکز میکند و در صورتی که احساس کند این حرکت برای چند صدم ثانیه متوقف شده یا ریتم نامنظمی دارد بلافاصله این موضوع را در قالب پیامی هشدارآمیز از طریق گوشی هوشمند، تبلت، لپ تاپ و… به اطلاع والدین یا مراکزی که توسط والدین مشخص و برنامهریزی شده است، میرساند.
همچنین چنانچه نوزاد غلت بزند و به جای کمر روی شکم قرار بگیرد بلافاصله پیام هشدارآمیز ارسال میکند تا شاهد مرگ و میر کمتر نوزادان باشیم، چرا که یکی از مشکلات اصلی نوزادان و دغدغه والدین، سندروم مرگ ناگهانی نوزادان (SIDS) است که بیشتر در طول خواب عمیق رخ میدهد و در واقع علت آن هم مشکلات تنفسی مختلفی است که در طول خواب ممکن است برای نوزاد پیش بیاید.
هر چند هنوز مشخص نیست این دوربینها چه زمانی و با چه قیمتی راهی بازار خواهد شد ولی بسیاری معتقدند این دوربین سه بعدی با استقبال بسیار مناسبی مواجه خواهد شد، چرا که نگرانیهای والدین را کاهش میدهد.
منبع : فردا نیوز