در کارگاه آموزشی ای که در بیرجند در مورد آموزش های اصلاح سبک زندگی برگزار شد، یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه بقیه الله گفت: عامل بسیاری از بیماری های غیر واگیر مصرف بی رویه قند و چربی و نمک است. با هم در این مورد بیشتر بدانیم.

پروفسور علی کرمی  متخصص بیوتکنولوژی پزشکی و فوق تخصص مهندسی ژنتیک و عضو هیات علمی دانشگاه بقیه ا… امروز در کارگاه آموزشی اصلاح سبک زندگی که به همت معاونت غذا و دارو بیرجند برگزار گردید گفت: متاسفانه سرانه مصرف قند ، نمک و چربی در کشورما بیشتر از حد مجاز جهانی است.

این استاد دانشگاه مصرف بی رویه 3 فاکتور قند ، نمک و چربی عامل بسیاری از بیماری ها و امراض غیر واگیر دانست و گفت: باید اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی را ابتدا از خودمان شروع کنیم و دیگران را نیز توصیه به کاهش مصرف نماییم.

وی ادامه داد: امروز دشمانان از جنگ نظامی با ایران نا امید شده اند به دنبال ایجاد جنگ بیولوژیکی از راه راههای مختلف از جمله غذا هستند.

 گفتنی است کارگاه ” اصلاح سبک زندگی ” از سوی معاونت غذا ودارو بیرجند با حضور  پروفسور علی کرمی  متخصص بیوتکنولوژی پزشکی و فوق تخصص مهندسی ژنتیک و عضو هیات علمی دانشگاه بقیه ا… و با همکاری هیئت رزمندگان اسلام و دبیرخانه کمسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان جنوبی در محل حسینیه جماران واقع در انتهای پاسداران بیرجند ویژه عموم مردم برگزار گردید.

خبرپو