با ارزان ترین روش وزن خود را کم کنید

15

کم کردن وزن مسئله ی داغ این روز های بسیاری از افراد می باشد ، بسیاری بخاطر اینکه از زیر این موضوع و فشار های اطرافیان فرار کنند ، بهانه های مختلف می آورند یکی از این بهانه این است که رژیم غذایی برای من هزینه ی زیادی در بر دارد.

در مسیر کم کردن وزن، بهانه آوردن کار ساده ای است. بسیاری از ما در چنین موقعیتی قرار گرفته ایم و دنبال بهانه ای گشته ایم که رژیم نگیریم.این عادت همه کسانی است که اضافه وزن دارند. همان​ها که ما با احترام خانم یا آقای چاق صدایشان می​کنیم. این اشخاص باید حس تعهد و مسئولیت را به زندگی خود اضافه کنند تا از شر اضافه وزن خلاص شوند. اما بهانه​های اصلی برای فرار از رژیم کدامند؟

 

 

عاشق خوردنم

برای رژیم گرفتن لازم نیست از غذا خوردن نفرت داشته باشید. آغاز یک برنامه رژیمی به معنای محدودیت در غذا خوردن نیست. امروزه برنامه های کاهش وزن فراوانی هستند که نیازها و اولویت های فرد را هم در نظر می گیرند. غذای خوب مانع کاهش وزن شما نمی شود. مقدار غذایی که می خورید در رژیم شما اختلال ایجاد می کند. پس مطمئن شوید که غذاهای مورد علاقه خود را در حد اعتدال مصرف می کنید.

 

 

 

من اراده ندارم

همه اراده دارند. هر چه بیشتر با مشکلات دست و پنجه نرم کنید، از اراده بالاتری برخوردار خواهید بود. اگر احساس می کنید ممکن است رژیم خود را کنار بگذارید باید تمام تنقلات موجود در منزل را پنهان کنید یا دور بریزید. به این ترتیب حتی اگر اراده شما ضعیف شود، تنقلاتی برای خوردن موجود نیست.

 

 

رژیم گرفتن خرج دارد

این درست نیست. لازم نیست خوراکی های گران قیمت رژیمی بخرید تا مطمئن شوید در مسیر درست قرار گرفته اید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که موادغذایی، میوه ها و سبزیجات تازه، گوشت لخم و غلات بخورید که قیمت آنها از غذاهای آماده هم کمتر است.

 

 

بهانه های رایج تر

خون جلوی چشم​ام را می​گیرد

بله، وقتی گرسنه می​شویم توان کار یا فکر را از دست می دهیم. اما استفاده از یک رژیم غذایی مناسب در وعده های بیشتر باعث می​شود کمتر گرسنه بشویم و خون جلوی چشمتان را نگیرد!

چاقی در خانواده ما ارثی است

بعضی از مردم، ارثی بودن چاقی در خانواده خود را بهانه می کنند تا رژیم نگیرند. درست است که شما برخی ویژگی ها را از خانواده به ارث می برید اما چاقی یک ژن غالب نیست. شما نمی توانید تنها به این دلیل که پدر و مادر و اجدادتان چاق بوده اند، چاق باشید. قطعا با کمی تلاش می توانید وزن خود را کنترل کنید. قدم اول را بردارید و به دنبال نتایج فوری نباشید.

من میوه و سبزی دوست ندارم

لازم نیست حتما میوه و سبزی خام بخورید. شما می توانید آنها را به سوپ خود اضافه کنید. می توانید میوه های تازه را در وعده صبحانه بگنجانید. می توانید آب میوه ها را بگیرید یا حتی از آنها دسر درست کنید. کمی ابتکار تنها چیزی است که می تواند شما را به رژیم تان پایبند کند.

سرکارم، فقط غذای بیرون!

وقتی در رستوران غذا سفارش می دهید عاقلانه دست به انتخاب بزنید. غذاهای کم چرب سفارش دهید. ماهی و جوجه کبابی یا آب پز را انتخاب کنید. روی سالاد بجای سس مایونز، عسل یا لیمو بریزید و از آنها بخواهید چاشنی سالاد را روی آن نریزند و کنار ظرف بگذارند.

وقت نمی​شه که

آیا مطمئن هستید که از ۲۴ ساعت شبانه روز، نیم ساعت وقت خالی برای مراقبت از سلامتی خودتان ندارید؟

هیچ کس آنقدر مشغول نیست که نتواند شب​ها پیاده​روی کند، تکانی به هیکل سنگینش بدهد و برای خود غذای رژیمی درست کند …

از فردا رژیمم را شروع می کنم

مهم نیست از چه روزی شروع می کنید. برنامه تناسب اندام باید تا آخر عمر همراه شما باشد. اگر به طور جدی قصد دارید رژیم بگیرید، بدون استثنا از همین امروز شروع کنید.

آشپزی بلد نیستم

آشپزی کردن کاری ندارد. شما می توانید از وب سایت ها و کتاب های آشپزی، دستور پخت آسان و سریع غذاهای گوناگون را یاد بگیرید. تکنیک های آشپزی مانند کباب کردن، کار با مایکروفر، بخارپز کردن و سرخ کردن همگی روش های آسانی برای پخت غذا هستند و نیاز به دانش و مهارت خاصی هم ندارند.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۶:۳۰
اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.