با پیش بینی سازمان هواشناسی هفته آتی با ورود سامانه و موج جدید بارش زا از سمت غرب کشور در اکثر نقاط کشور شاهد بارش های برف و باران خواهیم بود و هفته آخر اسفند آسمان ایران بارانی خواهد شد و پیش بینی می شود این بارش ها تا آخر هفته ادامه پیدا کند.کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ورود موج باری به کشور هفته آخر اسفند با هوایی بارانی روبرو هستیم.

معصومه احمدی گفت: با ورود سامانه بارشی جدید که از امشب و فردا از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشورمان می‌شود انتظار داریم فردا بارندگی‌ها در بخش‌هایی از کشورمان و به‌خصوص در نیمه غربی ادامه داشته باشد.

وی گفت: دامنه‌های جنوبی البرز و بخش هایی از مرکز ازجمله تهران نیز از این سامانه بارشی بهره مند خواهند شد.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: تمرکز و شدت بارش‌ها فردا عمدتاً در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد و مناطق کوهستانی و مرتفع استان خوزستان پیش بینی می‌شود.

احمدی گفت: براساس آخرین اطلاعات هواشناسی در جنوب غرب و جنوب کشورمان وزش بادهای نسبتاً شدید پیش بینی می‌شود که منجر به بروز گرد و خاک خواهد شد.

وی تأکید کرد: فردا بخش‌های مرکزی و شمالی خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی درباره ادامه فعالیت این سامانه بارشی گفت: این سامانه روز یکشنبه به شمال غرب کشور می‌رود و مجدداً از روز دوشنبه باید منتظر ورود سامانه بارشی جدید باشیم.

وی درباره شرایط آب و هوایی امروز در بیشتر نقاط کشور گفت: امروز آسمان صاف و آفتابی است و جو پایداری در بیشتر نقاط کشور پیش بینی می شود.

احمدی افزود: همین موضوع شرایط را برای افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و ازجمله تهران فراهم می کند.

وی ادامه داد: امروز هوای تهران نسبت به دیروز به علت غلظت آلاینده‌ها ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود.

کارشناس هواشناسی گفت: دمای امروز هوای تهران در گرمترین ساعات به 15 درجه بالای صفر خواهد رسید.

منبع/آخرین خبر