اگر به دنبال راهی موثر برای ترگ سیگارهستید گیاه استویا بهترین انتخاب است می توانید با کمک این گیاه مشروبات الکلی را نیز کنار بگذارید طب  سنتی راهنمایی های موثری در این زمینه برایتان دارد  بد نیست با مزایای استفاده از این گیاه آشنا شوید .

ترک سیگار برای خیلی ها آرزویی دست نیافتنی است که برای رسیدن به آن خیلی داروها را امتحان کرده اند. اما به تازگی مطالعه‌ای در آلمان انجام شده که نشان می‌دهد گیاه استویا (Stevia) یا “شکر برگ” در ترک مشروبات الکلی و سیگار کاربرد دارد.

خواص گیاه استویا  یا شکر برگ stevia

مصرف سیگار برای سلامتی مضر است. اعتیاد به نیکوتین به قدری شدید است که ترک آن نیازمند اراده‌ای پولادین است. زمانی که نیکوتین به بدن فرد سیگاری نرسد، حس اضطراب وی را فرا خواهد گرفت. اما گیاهی وجود دارد که می‌تواند این نیاز را برطرف کند. با مصرف این گیاه خواهید دید که علائم فیزیکی نیاز بدن به نیکوتین در عرض یک هفته از بین خواهد رفت ولی حس وسوسه انگیز آن تا مدتی باقی خواهند ماند.

 

به تازگی مطالعه‌ای در آلمان انجام شده که نشان می‌دهد گیاه استویا (Stevia) یا “شکر برگ” در ترک مشروبات الکلی و سیگار کاربرد دارد. استویا عضوی از خانواده گیاه گل داودی (Chrysanthemum) بوده و در پاراگوئه می‌روید. همچنین از استویا برای مدتی طولانی به عنوان شیرین کننده استفاده شده است.

 

گیاه استویا مانع وسوسه فرد شده و سیگنال مغزی را پاسخ خواهد داد.بنابراین اگر قصد ترک سیگار را دارید، یکی از روش‌ها مصرف گیاه استویا است. برای ترک سیگار می‌توان از پودر گیاه استویا یا مایع آن استفاده کرد. زمانی که مغز فرمان دریافت نیکوتین را صادر کرد، کافی است مقداری از عصاره یا پودر استویا را مستقیما روی زبانتان بیندازید تا آن حس برطرف شود.

مصرف گیاه استویا در درمان بیماری فشار خون بالا، دیابت و چاقی مفید است. استویا علاوه بر این موارد می‌تواند با تقویت بافت پوست در درمان آکنه و آماس پوست به کار بیاید.
منبع:faradeed.ir