کارشناسان تغذیه، معتقدند که به احتمال زیاد، در سال های آینده، شاهد چاقی زیاد در بیشتر افراد کره ی زمین هستیم و این تنها نتیجه ی تغذیه ی بد ما است که غذاهایی پر چرب و شیرین در برنامه غذایی خود گنجانده ایم. همچنین با کم شدن تحرک در کارهای روزانه، احتمال افزایش چاقی در افراد وجود دارد.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

شعار امسال سازمان بهداشت جهانی تمرکز بر چاقی و نقش مخرب و مستقیم آن بر ابتلا به بیماری‌های کلیوی دارد.

براساس تحقیقات اکنون در جهان بیش از ۶۰۰ میلیون فرد دچار چاقی هستند که زنگ خطری ترسناک و قوی برای ابتلای آنها به انواع بیماری‌های کلیوی از جمله نارسایی و حتی سرطان کلیه است.

چاقی و تجمع چربی فراوان در اطراف بافت‌های بدن بویژه داخل حفره شکمی باعث افزایش فشارخون در مویرگ‌های کلیه شده و فشار برای تصفیه حجم بیشتری از مایعات توسط این بخش از بدن می‌شود و به تدریج نارسایی و از کار افتادگی کلیه‌ها را در پی خواهد داشت.

در اثر نارسایی کلیوی، بدن قادر به تخلیه سموم نیست و این تجمع مواد سمی باعث از کار افتادگی سایر اعضای بدن و مرگ فرد می شود، در بیشتر موارد فرد مجبور به دیالیز، مصرف انواع دارو، رژیم غذایی و حتی دریافت پیوند کلیه است.

براساس آمارهای کارشناسان در سال‌های آینده میلیاردها نفر از اهالی کره زمین دچار مشکل چاقی می‌شوند و این به دلایل مختلف از جمله بی تحرکی، خوردن مواد غذایی پرچرب و شیرین، نوشابه‌های شیرین و گاز دار، کم تحرکی، مصرف کم مایعات بویژه آب، مصرف نوشیدنی‌های صنعتی دارای رنگ و افزودنی های شیمیایی، مصرف بالای نمک به همراه غذا، مصرف برخی داروها، ابتلا به بیماری های مزمن و یا ضربه و تروما رخ می‌دهد.

کارشناسان اعتقاد دارند برای جلوگیری از اپیدمی بیماری‌های کلیوی آموزش اولین گزینه است و باید آموزش در زمینه جلوگیری از چاقی در جوامع مختلف نهادینه شود.

خبرنگاران جوان