برخی داروهای لاغری می توانند تاثیرات منفی فراوانی بر سلامتی ما بگذارند و باعث بروز مشکلات فراوانی در بدنمان شوند برخی افراد برای رسیدن به انواع مکمل ها و فرآورده های دارویی روی می آورند غافل از اینکه داروی کاهش وزن می تواند عوارض جانبی خطرناکی برای اعضای مختلف بدن آن ها از جمله کبدشان در بر داشته باشد .

بسیاری از قرص‌های لاغری با نام مکمل‌های غذایی، بدون استانداردهای لازم دارویی هستند.

عوارض جانبی این قرص‌ها در افراد مختلف متفاوت بوده و عبارت است از افزایش ضربان قلب, افزایش میزان فشار خون , بی‌خوابی, عصبانیت, سردرد,سرگیجه, ضعف, تغییر مزه دهان گرفته تا خشکی دهان، بی‌حسی پوست، تهوع، گرفتن عضلات شکم، اسهال و دیگر مشکلات دستگاه گوارش و مشکلات کبد متفاوت است .

البته بروز این علائم، بسته به نوع داروی کاهش وزن در هر فرد متفاوت است. بعلاوه نباید فراموش کرد مصرف این داروها برای مدت زمانی کوتاه در نظر گرفته شده است، بنابراین افزایش مدت استفاده، اثرات جانبی دیگری را هم به دنبال خواهد داشت.

پس قبل از استفاده از هر نوع داروی لاغری ابتدا با یک پزشک متخصص مشورت کنید. بعلاوه در صورت انتخاب درست قرص‌های کاهش وزن، متوسط کاهش وزن با این روش 5 تا 10 درصد وزن یک فرد خواهد بود که با تغییر رژیم غذایی و ورزش حاصل می‌شود.

فراموش نکنید افرادی که این قرص‌ها را مصرف می‌کنند، اما سبک زندگی خود را تغییر نمی‌دهند، هیچ تضمینی وجود ندارد به نتیجه دلخواه برسند.

جام جم آنلاین