یکی از مهم ترین اصول تغذیه توجه به این موضوع است که هرگز برخی مواد غذایی را با معده خالی استفاده نکنیم.هر چند که خوردن برخی از مواد غذایی با معده خالی می تواند گرسنگی شما را برطرف کند،اما می تواند منجر به مشکلات و ناراحتی‌های گوارشی نظیر زخم‌ معده،برگشت اسید معده یا یبوست شود.از این رو انتخاب ماده خوراکی مناسب زمانی که گرسنه هستیم از اهمیت بسیاری برخوردار است.در این مطلب قصد داریم شما را با 5 ماده غذایی آشنا نماییم که خوردن آن ها با معده خالی می تواند مشکل ساز باشد.

 

گوجه فرنگی را با معده خالی نخورید

سطح بالایی از اسید تانیک در گوجه‌ فرنگی وجود دارد که منجر به افزایش اسید معده می‌شود. مصرف گوجه‌فرنگی با معده خالی منجر به ایجاد زخم معده خواهد شد.

 

نوشابه را با معده خالی نخورید

نوشابه حاوی قند زیادی است و نوشیدن آن با معده خالی اشتباه بزرگی است، زیرا قند آن مستقیم وارد جریان خون شده و منجر به افزایش فشار خون می‌شود. همچنین موجب نفخ و کاهش سوخت و ساز بدن می شود.

 

سبزیجات سبز را با معده خالی نخورید

با اینکه همه بر این باورند که سبزیجات برگ سبز خواص زیادی دارند، گاهی در زمان مصرف آن اشتباه و آن را با معده خالی مصرف می‌کنند. مصرف سبزیجات سبز منجر به سوزش سردل و درد شکمی می‌شود.

 

هرگز با معده خالی ماست نخورید

یکی از رایج‌ترین انتخاب‌ها برای صبحانه ماست است در حالی که ماست حاوی باکتری‌هایی است که منجر به کشته‌شدن باکتری‌های خوب در معده ‌شده، معده را اسیدی کرده و نفخ ایجاد می‌کند.

 

هرگز مواد غذایی تند را با معده خالی نخورید

از دیگر خوردنی‌هایی که نباید با معده خالی مصرف شوند، غذاهای تند و تیز است که به دیواره معده آسیب می‌رسانند و منجر به ترشح بیش از اندازه اسید معده می‌شوند و در نتیجه در دیواره معده و مخاط روده اخلال ایجاد می‌کنند. تحریک دیواره معده نیز منجر به زخم معده می‌شود.

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
منبع :سیمرغ