از جمله رژیم های غذایی که بسیار مفید است و مصرف آن توسط پزشکان بسیار توصیه شده است استفاده از رژیم غذایی مدیترانه ای است. این رژیم بر اساس نیاز های بدن انسان طراحی شده است و مصرف آن می تواند بسیار مفید باشد. محققین معتقدند استفاده از این رژیم غذایی می تواند در کنترل درد ها و تسکین آن ها موثر باشد. با دکتر سلام همراه باشید.

متخصصان سلامت و تغذیه معتقدند رژیم غذایی مدیترانه‌ای برای بهبود افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند و دچار درد مزمن ناشی از چاقی هستند مفید است.

مطالعه انجام گرفته روی ۹۸ زن و مرد ۲۰ تا ۷۸ ساله نشان داد رژیم غذایی سرشار از گوشت ماهی، میوه، سبزیجات، خشکبار فوائد بیشماری برای سلامتی دارد.

همچنین در این بررسی مشخص شد چرا مصرف این خوراکی‌ها به کاهش درد مرتبط با چاقی مرتبط است.

متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: از آنجایی که افراد چاق مبتلا به درد مزمن معمولا دچار درجه بالایی از التهاب هستند خوراکی‌هایی با خاصیت ضد التهابی می‌تواند توضیح دهنده علت کاهش میزان درد باشد.

“چارلز ایمری” محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه دولتی اوهایو گفت: اگرچه رابط بین چربی بدن و درد در مطالعات قبلی نشان داده شده بود اما مکانیزم آن پیش از این مشخص نبوده است.

وی افزود: در این بررسی عادات غذایی شرکت کنندگان و پاسخ‌های آنها به پرسش‌هایی در مورد دردی که تجربه کرده‌اند مورد مطالعه قرار گرفت. همچنین فاکتورهای دیگری همچون سن، سلامت روان و استفاده از داروهای مسکن مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش هلث دی نیوز، محققان در این مطالعه به رابطه بین رژیم غذایی و درد پی بردند هر چند ارتباط علت – معلولی آن دو مشخص نشد.

منبع: انتخاب