مشکلات ناگهانی عصبی مانند از حال رفتن ناگهانی ناشی از چه مشکلاتی درونی درافراد مختلف پدید می آیند برای درمان به موقع این مشکل از چه روش های درمانی می توانیم کمک بگیریم شخصی که از حال می رود دچار چه تغییراتی در بدنش می شود نیازمند دریافت چه نوع داروها و کمک های اولیه ای است ؟راهنمایی های پزشکی مهم در این زمینه را با هم مرور خواهیم کرد.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

از حال رفتن به‌ ویژه بیرون از منزل نه‌ تنها باعث ناراحتی فرد می شود، بلکه می‌تواند خطرناک نیز باشد.

باید بدانید که تنها به دلیل نخوردن یا نیاشامیدن، آب ‌و هوای بسیار گرم و درد شدید، فرد بی‌هوش نمی‌شود. بلکه دلایل دیگری نیز وجود دارد که در این مطلب به نقل از سایت ام اس ان به آن اشاره‌ شده است:

بلند شدن سریع

ایستادن سریع می‌تواند باعث از حال رفتن فرد شود.هنگام بلند شدن از جای خود ، جاذبه خون را به پاها می‌کشد و این امر باعث افت قابل‌توجه فشارخون می‌شود؛ اما سیستم عصبی با افزایش ضربان قلب و منقبض کردن عروق خونی این حالت را خنثی و درنتیجه به تثبیت فشارخون کمک می‌کند.اما در برخی از موارد این واکنش رخ نمی‌دهد و درنتیجه باعث اختلال در خون رسانی به مغز می‌شود.

رفتن به سرویس بهداشتی

در این موارد دفع ادرار یا مدفوع فرقی نمی کند و هر دو می‌تواند باعث از حال رفتن فرد شود. از حال رفتن هنگام دفع ادرار دراصطلاح پزشکی “سنکوپ ادرار” نام دارد و کارشناسان دلیل اصلی ایجاد این حالت را نمی دانند.برخی دلیل این امر را تسکین سریع مثانه پس از دفع ادرار می دانند . در این شرایط رگ‌های خونی مثانه باز می‌شود.

در مورد دفع شدید، فشاراضافی که وارد می‌شود یک حمله وازوواگال (سنکوپ هوش‌بر و سنکوپ نوروکاردیوژنیک) ایجاد می کند.حمله وازوواگال نوعی ضعف است که درنتیجه تحریک عصب واگ ایجاد می‌شود ورایج‌ترین نوع غش است. سنکوپ وازوواگال اغلب در نوجوانان و افراد مسن رخ می‌دهد.یبوست و فشار برای دفع مدفوع حجیم نیز باعث تحریک بیش‌ازحد عصب واگ می شود (عصب واگ از مغز به شکم کشیده شده است). این حالت باعث می‌شود خون از مغز به پایین حرکت کند و فرد درمعرض خطر بیهوشی قرار ‌گیرد.

خندیدن

اخیراً خبری منتشر شده درباره فرد بسیار چاقی که هنگام خندیدن از حال می‌رود. کارشناسان هشدار دادند که این حالت باعث بسته شدن راه تنفسی می‌شود؛ البته این مشکل نادر است.

سرفه

سرفه‌های شدید، فرد را در معرض خطر غش کردن قرار می‌دهد. محققان معتقدند که تغییرات ناگهانی فشارخون در اطراف ریه که خون را از مغز منحرف می‌کند می‌تواند دلیل این اتفاق باشد

روزنامه خراسان