اگر می خواهید اسیدفولیک بدنتان را در زمان بارداری تنظیم کنید پیشنهاد میکنیم به توصیه های متخصصین زنان و زایمان در این زمینه بیشتر دقت کنید سطح اسید فولیک در دوران حاملگی بسیار مهم و حائز اهمیت است سعی کنید به میزان اسید فولیک در بدنتان قبل از بارداری بیشتر توجه کنید تا دچار بیماریهای و امراض مختلف نشوید .

محققان دریافتند سطح اسیدفولیک در دوران بارداری با فشارخون کودکان مرتبط است.

نتایج مطالعات نشان داده است نوزادانی که از مادران با سطح اسیدفولیک بالا در دوران بارداری به دنیا می‌آیند، کمتر به فشارخون بالا مبتلا می‌شوند.

نتایج این بررسی نشان داد، سطح بالای اسیدفولیک در دوران بارداری، افزایش فشارخون و همچنین عوامل خطرساز قلبی را کاهش می‌دهد.

فشار خون بالا در دوران کودکی با فشار خون بالا در بزرگسالی مرتبط است. فشارخون بالا، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، سندرم متابولیک، بیماری‌های کلیوی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

زنان با عوامل خطر قلبی در دوران بارداری، مانند اختلالات فشار خون بالا، دیابت و چاقی، افزایش خطر داشتن فرزند مبتلا به فشارخون بالا را دارند.

شیوع فشار خون بالا در کودکان از سال ۱۹۸۰ تاکنون افزایش یافته است.

نتایج این مطالعه همچنین نشان داد، در مادران با عوامل خطرزای بیماری قلبی که در عین حال سطح اسیدفولیک در بدن آنها بالاتر است، داشتن نوزاد مبتلا به فشارخون بالا با کاهش ۴۰ درصدی همراه است.

به گزارش یونایتدپرس، محققان دانشگاه جان هاپکینز اظهار کردند: این بررسی می‌تواند ریشه‌های اولیه از فشارخون بالا را نشان دهد و مصرف اسیدفولیک در دوران بارداری می‌تواند افزایش فشارخون را کاهش دهد.

نتایج این بررسی در مجله Hypertension منتشر شده است.

ایسنا