در ایام عید نوروز تمهیدات لازم برای ارائه خدمات پرشکی و بهداشتی و هم چنین داروهای فوق تخصصی برای بیماران پیش بینی شده است و کلیه مراکز اورژانس کشور و بیمارستان های دولتی در عید نوروز امسال آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران نحوه فعالیت بیمارستان‌ها و داروخانه‌های تحت پوشش این دانشگاه را در تعطیلات نوروزی 96 تشریح کرد.

دکتر علی جعفریان در گفت‌وگو با ایسنا، بااشاره به فعالیت 16 بیمارستان تحت‌پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: بیمارستان‌های ما طبق روال ثابت خودشان فعالیت می‌کنند. به طوری که یک لیست ثابت از پزشکان آنکال و مقیم، اعضای هیات علمی و دستیاران وجود دارد که بر اساس آن در بیمارستان‌ها فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بخش‌های اورژانس تمامی 16 بیمارستان تحت پوشش دانشگاه همانند روزهای عادی فعالند، افزود: بخش‌های ویژه اعم از CCU، ICU، NICU و دیالیز هم به همین صورت کاملا فعالند. سایر بخش‌ها نیز با توجه به حجم کاری که در ایام نوروز حدس می‌زنیم، درصدی از فعالیت‌شان را حفظ می‌کنند.

جعفریان با تاکید بر اینکه در اورژانس‌ها هیچ کاهشی در خدمات نداریم و ارائه خدمات مانند روزهای عادی در جریان است، ادامه داد: البته اقدامات درمانی در حوزه بیماران غیراورژانسی و کسانی که عمل جراحی غیراورژانسی و غیر ضروری دارند، محدود انجام و درصورت امکان نیز به بعد از تعطیلات نوروز موکول می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه داروخانه‌های سرپایی و بیمارستانی نیز طبق روال کاری معمول فعالیت می‌کنند، گفت: البته داروخانه‌های شبانه‌روزی ما مانند داروخانه 13 آبان همیشه باز و فعال هستند. سایر داروخانه‌ها نیز به جز روزهای تعطیل رسمی، در سایر روزها باز بوده و خدمت ارائه می‌دهند.

جعفریان همچنین اظهار کرد: البته داروخانه‌هایی که خدمات و داروهای  فوق‌تخصصی برای بیماران سرطانی و سایر بیماران ارائه می دهند، در ایام نوروز سرویس ویژه ای را تعریف می کنند. به گونه ای که یا خودشان فعالیت داروخانه را حفظ می کنند و یا سرویس فوق تخصصی خود را به داروخانه شبانه روزی منتقل کرده و در آنجا ارائه می‌دهد تا سرویسشان مختل نشود.

منبع/مهر