معلولیت همواره علاوه بر سختی های که به شخص وارد می کند باعث بروز و شکوفایی استعدادهای دیگر افراد نیز می شود و شعار معلولیت محدودیت نیست در واقع یک شعار صحیح و تجربه شده است که با مشاهده افراد معلول ورزشکار به اثبات می رسد.افراد معلول شاید رو به انزوا بروند اما خیلی از کارهایی را که انسان های سالم می توانند انجام دهند را نیز تجربه می کنند. از جمله این کارهای ورزش های مختلف و مهمترین آن ها تیراندازی است که همیشه از روی ویلچر این کار را انجام می دهند.
“ویکتور موریس” معلولی است که با بسیاری از ورزشکاران این رشته فرق دارد زیرا او از گردن به پایین فلج بوده و نمی تواند اندام های خود را حرکت دهد بلکه تنها سراوست که حرکت می کند ولی علاقه بسیاری به تیراندازی دارد و این روزها به گونه ای جالب آن را انجام می دهد.
این مرد 53 ساله که اهل ولز است وسیله ای خاص تهیه کرده است تا بتواند با استفاده از زبانش ماشه را بکشد و تیر را شلیک کند. او که قبل از حادثه تصادفی که باعث فلج شدنش شده است تیرانداز ماهری بود نتوانست بر اعتیاد شلیک خود غلبه کند.
او از سن 12 سالگی شلیک را شروع کرده است و تا 29 سالگی توانسته بود چندین مقام هم کسب کند اما در این سن بر اثر یک حادثه حین بازی راگبی معلول شد ولی با استفاده از این وسیله خود می تواند به شلیک ادامه دهد. این مرد از سال گذشته در مسابقات رسمی نیز حاضر شده است و به شیوه خاص خود شلیک کرده است.

منبع/باشگاه خبرنگاران