استفاده از ماسک های طبیعی یکی از بهترین و بی ضررترین روش ها برای داشتن پوستی زیبا و شفاف است.در این مطلب قصد داریم شما را با 4 مورد ماسک طبیعی آشنا نماییم که می توان برای انواع پوست ها از آن استفاده کرد.برای آشنایی و طرز تهیه این ماسک های طبیعی شگفت انگیز با ما همراه باشید.

 

ماسک ضدپیری موز 

مواد لازم

موز کاملا رسیده                   یک‌دوم

عسل                               1 قاشق مرباخوری

پودر شیرین بیان                  1 قاشق چای‌خوری

پودر کف دریا                      1 قاشق چای‌خوری

گلاب                               به میزان لازم

طرز تهیه

موز را کاملا له کنید. سپس پودر کف دریا و شیرین‌بیان را به آ‌ن اضافه نمایید. بعد گلاب را بیفزائید تا مواد به شکل خمیر درآید و در نهایت عسل اضافه کنید. این ماسک برای تمامی پوست‌ها قابل استفاده است. و اما اگر حوصله هیچکدام از کارهای بالا را ندارید قبل از رفتن به مهمانی تنها چند کار زیر را انجام دهید. کمی موز را له کنید، به آن سیب‌زمینی رنده شده اضافه نمایید و روی کل صورت، گردن و دست‌های خود به مدت 20 دقیقه قرار دهید.

در صورتی که پوست خشک دارید کمی خامه هم به آن اضافه نمایید.

ماسک تغذیه کننده کدو حلوایی 

مواد لازم

کدو حلوایی پخته                     2 قاشق غذاخوری

عسل                                  1 قاشق مرباخوری پر

زرده تخم‌مرغ                          1 عدد

طرز تهیه

کدو حلوایی پخته را کاملا له کنید. سپس زرده تخم‌مرغ و عسل را بیفزائید و جهت شادابی پوست هفته‌ای 1 بار روی کل صورت به مدت 30 دقیقه قرار دهید. این ماسک جهت پوست‌های معمولی و خشک برای هر سنی مناسب است. گذاشتن این ماسک خصوصا چند ساعت قبل از آرایش توصیه می‌شود.

ماسک هویج و روغن زیتون جهت زیبایی دست‌ها 

مواد لازم

آب‌هویج                      2 قاشق غذاخوری

روغن زیتون                  2 قاشق غذاخوری

پودر شیرین بیان            1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه

آب هویج تازه را با پودر شیرین بیان کاملا مخلوط کنید. سپس روغن زیتون را بیفزائید. پشت دست تمیز به مدت 30 دقیقه قرار دهید. این ماسک نه تنها باعث رفع چروک پشت دست‌ها، بلکه باعث کاهش تیرگی آن هم می‌شود.

لوسیون شنبلیله جهت رفع خستگی و التهاب پلک‌ها

مواد لازم

بذر شنبلیله                        20 گرم

آب مقطر                           150 سی‌سی

عرق گل‌بهار                       40 سی‌سی

طرز تهیه

بذر شنبلیله را طوری آسیاب کنید که به پودر تبدیل شود. سپس آب مقطر در حال جوشیدن را روی آن بریزید و با در بسته قرار دهید تا سرد شود. سپس عرق گل‌بهار را به آن اضافه نمایید. لازم است محلول در شیشه تیره با در بسته در محیط خنگ نگهداری شود.

دو تکه پنبه را به این محلول آغشته کند و روی پلک چشم بسته قرار دهید، سپس دستمال تیره‌رنگی را روی پنبه‌ها قرار دهید تا چشم استراحت کند، این کار را هر روز تا رفع التهاب و خشکی هر روز به مدت 20-25 دقیقه قرار دهید.

 

منبع:زندگی آنلاین