همه چیز درباره بیماری های دهانه رحم

در این مطلب سوالاتی از خانم دکتر فرزانه فرخ زاد، جراح و متخصص زنان و زایمان، پرسیده شده است که شاید سوال شما هم باشد. این سوالات که در مورد مشکلات رحم و نازایی و ناباروری است، پاسخ داده شده اند. همچنین در مورد مشکلات دوران بارداری سوالاتی مطرح گردیده است. با دکتر سلام همراه باشید.

*خانم یا آقای دکتر شوهرم اشتباهی سه تا از قرصای دوفاستون من رو بجای قرص خودشون خوردن،خواستم ببینم چه مشکلی ممکنه واسشون پیش بیاد؟تورو خدا زودتر جوابم رو بدین خیلی نگرانم،منو از نگرانی دربیارید،ممنون

پاسخ متخصص: مشکلی پیش نخواهد آمد نگران نباشید

*من براخاطر عقب افتادن پریودسونو رفتم همه چیزنرمال بود ولی یک کیست باجداره ضخیم وسپتاسیون داخلی به ابعاد25.22میلی توتخمدان چپم بود ودکترزنان برام ازمایش های cbc.esr1h.esr2h.roma.cea.ca125.bhcg.ldh.he4.درخواست دادند وهمش نرمال بودن وگفتن دیگه جای نگرانی نیست وقرص یاسمن دادن نظرتون چیه ممنونم

پاسخ متخصص: طبق روال به شما دارو داده شده است قرص ضدبارداری تا یک ماه مصرف شود و مچدد سونو انجام دهید تا مساله بررسی شود آزمایشات مربوط به بدخیمی سرطان تخمدان برای اطمینان انجام شود.

*آیا بعد از گذشت یک هفته از نزدیکی روشی برای جلوگیری از حاملگی وجود داره؟

پاسخ متخصص: متاسفانه راهی وجود ندارد تا 72 ساعت بعد از نزدیکی می توان بارداری را کنترل کرد.

*من ٣٢ سالمه و فیبروم ١٢ سانتی دارم و زایمان هم نکرده ام به من پیشنهاد جراحی داده اند ولی میترسم از اینکه در حین جراحی همه رحم را خارج کنند آیا راه سنتی هست واسه من ؟

پاسخ متخصص: اگر اندازه فیبروم شما 12 سانتی متر است و از سایز آن مطمئن هست چون در صورت عمل جراحی ریسک برداشتن رحم وجود دارد به شما توصیه می شود در صورت نداشتن علائمی چون خونریزی لکه بینی و درد تا زمان ازدواج عمل جراحی انجام ندهید.

خانمی ۲۷ ساله هستم که طی دو ساله گذشته دو بار سقط داشتم . الآن در هفته هفتم بارداری هستم باتوجه به آزمایشاتی که انجام دادم دکتر برام روزی یک عدد شیاف پروژسترون و قرص asa تجویز کردن . ممکنه علی رقم استفاده از این داروها دوباره سقط جنین داشته باشم.

پاسخ متخصص: داروهای تجویز شده کاملا درست است ولی باز هم بله امکان سقط وجو داردبه توصیه می شود به هیچ وجه نباید فعالیت بدنی خصوصا تا هفته 12 بارداری داشته باشید

به در دشمنی و پریود نا منظم به دکتر مراجعه کردم دکتر گفت کیست تخمدان داری به من قرص ضد بارداری تجویز کرد اما قرص های ضد بارداری تهوع بسیار شدیدی به من دست بدهد که غیر قابل تحمله میشه راهنمایی کنید ایا قرص دیگری وجود داره که حالت تهوع به من دست ندهد؟

پاسخ متخصص: متاسفانه راهی جز مصرف قرص وجود ندارد اسم قرصتان مشخص نیست ولی قرص روکین کمترین عوارض را بین قر صهای ضدبارداری دارد.

*من شروع پریودم 29 دی ماه بوده است و تا الان پریود نشدم.29بهمن ماه آزمایش بتا دادم که شماره آن 211 بود و 30بهمن ماه سونوگرافی واژینال انجام دادم که هیچ اثری از بارداری نبود و 1اسفند ماه آزمایش تترا انجام دادم و شماره بتا شده بود 357 ومجددا 48 ساعت بعدش دوباره آزمایش تترا انجام دادم که شماره بتا شده بود 522 .حالا وضعیت بارداری من چگونه است؟

پاسخ متخصص: شما قطعا باردارید ولی حتما باید مشخص شود بارداریتان خارج رحم است یا داخل رحم که در صورتیکه خارج از رحم است سریعا باید اقدامات لازم درمانی انجام شود حتما سونو مجدد واژینال انجام شود

*بیماریPCODهمان بیماری تخمدان پلی کیستیک است یا بیماری تنبلی تخمدان؟؟این دو بیماری چه فرقی باهم دارند؟؟من سونو دادمPCODبرام مشخص شده امکانش هست یکم اطلاعات از این بیماری به من بدید خیلی ممنون میشم ازتون

پاسخ متخصص: فرق زیادی با هم ندارند کیست های ریز داخل تخمدان هستند که مجموع علائم و درمان یکسان دارند.

شفا آنلاین