هم وزن خود را کم کنید هم بدنتان را پاکسازی کنید

13

بسیاری از افراد نمی توانند در مدت زمان کوتاه به کم خوردن و تنظیم کالری عادت کنند. این رژیم غذایی مخصوص این افراد می باشد. در طول این برنامه غذایی شما هرچقدر که بخواهید می توانید از مواد غذایی استفاده کنید ولی به شرطی که آنچه که می خورید غذایی سالم باشد.

ایدۀ پاکسازی بدن به عنوان روشی برای کاهش وزن هنوز هم در بعضی مجامع مورد بحث و اختلاف نظر است. این روش با کم خوردن و بیشتر ورزش کردن برای کاهش وزن مخالف است. در این روش گفته می شود به جای محاسبۀ کالری هر غذایی که می خورید و به جای کم خوردن بهتر است هر چقدر که می خواهید بخورید ولی به شرطی که آنچه که می خورید غذایی سالم باشد تا بدن خود را از انواع سموم ( نگهدارنده های غذایی، MSG ، رنگها و طعم دهنده های مصنوعی، و شیرینی های مصنوعی و ساختگی) پاک کنید و از کاهش سرعت سوخت و ساز بدن جلوگیری کنید.

 

 

گام اول

شیرۀ کنگر فرنگی وحشی به عنوان مادۀ غذایی که قابلیت فراوانی در درمان بیماری های کبدی و صفراوی دارد شناخته شده است. سموم مختلف باعث افزایش چربی بدن می شوند. وقتی بدن ما قادر به سوزاندن این چربی اضافه نیست، آن سموم را به صورت بافت چربی در بدن ذخیره می کند. بدن ما این سموم را در کبد نگه می دارد. بدن این چربی را منتشر نمی کند مگر آنکه کبد پاکسازی شود. با پاکسازی کامل کبد، شخص می تواند این سموم را در بدن خود منتشر کند و به این ترتیب بافت چربی درهم می شکند و درنتیجه کاهش وزن حاصل می شود.

 

 

گام دوم

زنجبیل یکی از پاک کننده های بسیار مفید و موثری است که در جنوب شرقی آسیا رشد و پرورش می یابد. زنجبیل هضم غذا را تسهیل می کند و گاز و نفخ معده را از بین می برد. این مادۀ خوراکی کلیه ها را پاکسازی می کند. کلیه های ما مواد زائد بدن را دفع می کنند، مایعات بدن را موازنه می کنند و باعث تنظیم میزان الکترولیتها در بدن می شوند. وقتی کلیه ها بیش از ظرفیت خود پر می شوند، موجب بروز علائمی چون حبس سدیم در بدن و تجمع چربی در ماهیچه ها (کاهش سوختن چربی در ماهیچه ها) می شود. بسیاری از خانمها مایل به حفظ آب اضافی بدن خود هستند. اگر آنها مطمئن باشند که کلیه هایشان به خوبی کار می کند و میزان جذب نمک توسط کلیه ها کنترل شده است، آنگاه کمتر آب را در بدن نگه می دارند.

 

 

گام سوم

قرص نعناع از فشرده کردن جوهر نعناع خشک درست شده است. جوهر نعناع روند فعالیت مادۀ هضم کنندۀ غذا را تشدید و تقویت می کند. هر قدر هضم غذا بهتر انجام شود، قابلیت بدن در افزایش سرعت سوخت و ساز بالاتر خواهد رفت.

 

 

گام چهارم

استویا یک شیرین کنندۀ طبیعی بدون کالری است که سالهاست در شمال آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد. این مادۀ خوراکی از کبد محافظت کرده و روده را پاکسازی می کند. بدن شما به این ماده مثل شیرین کننده های مصنوعی واکنش نشان نمی دهد چون استویا یک مادۀ ترکیبی است.

 

 

گام پنجم

لیمو چربی های بدن را آب می کند. برای پاکسازی بهتر است لیمو را با پودر فلفل قرمز استفاده کنید. این دو ماده در ترکیب با هم عمل متابولیزم در بدن را راحت تر می کنند و ترکیب فلفل قرمز با آب لیمو به عنوان یک عامل پاکسازی عمل می کند. این مایع ترکیبی موکوس هایی که در روده تشکیل شده اند را حل می کنند و روده ای را که با موکوس سنگین و تنبل شده است را فعال می سازند.

 

 

گام ششم

فیبر سرعت جذب قند توسط جریان خون را کاهش می دهد. مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می دهند که رژیم های غذایی مملو از کربوهیدرات ها و سایر قندها، سرعت سوخت و ساز بدن را کم می کنند. فیبر حرکات روده را تنظیم می کند. منابع غنی از فیبر حلال عبارتند از: برنج قهوه ای، گندم سبوس دار و ذرت بوداده. فیبر حل شدنی میزان کلسترول خون را کاهش می دهد و اسیدهای چرب را کم می کنند. بهترین منابع فیبر غیر حلال عبارتند از : دانه های سبز، پوست میوه ها، دانه ها و خشکبار. فیبر غیر حلال ، PH دستگاه گوارش را تنظیم می کند؛ و این یکی از عوامل مهم و موثر در کاهش وزن و دستیابی به سلامتی کلی بدن است.

 

 

گام هفتم

آب، سیستم متابولیزم بدن را راه اندازی می کند! آب به همۀ سیستم های بدن کمک می کند که سموم نهفته در چربی ها را از بین ببرند. زمانی که شما آب کافی نمی نوشید، بدنتان آب را در بافت های چربی ذخیره کرده و باعث اضافه وزن می شوند. مطالعات انجام شده نشان می دهند که نوشیدن آب سرد بیشتر بر کاهش وزن تاثیر می گذارد.به این ترتیب که آب سرد برای پایین آوردن دمای بدن به انرژی بیشتری نیاز دارد و این جذب انرژی از بدن سوخت و ساز را در بدن بیشتر می کند.

 

 

گام هشتم

مسلۀ کاهش وزن نباید به صورت یک مسئلۀ پر رمز و رازی که شما را به وحشت می اندازد مطرح باشد. کافی است چند گام از آنچه که تا اینجا گفته شده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و از نتایج شگفت انگیز آن بهره ببرید. کاهش وزن را به عنوان یک سفر به خوبی ها و تناسب اندام بدانید. این روش های پاکسازی سرنوشت شما را یکی از آرامش بخش ترین ها و کامل ترین ها خواهد کرد.

 

 

نکات و هشدارها

طبق مطالعات پزشکی انجام شده، شیرۀ کنگر فرنگی وحشی کمی اثرات جانبی دارد. گاه به گاه افرادی که این ماده را استفاده می کنند از اسهال، دل درد و پرگاز شدن معده شکایت می کنند.

همچنین شیرۀ کنگر فرنگی وحشی می تواند حساسیت زا نیز باشد. حساسیت ناشی از مصرف این ماده در افرادی که به گیاهان هم خانوادۀ کنگر فرنگی ( مثل گیاهان:

ابروسیا، گل داوودی،گل همیشه بهار و گل آفتاب گردان) حساسیت دارند، شایع تر است.

توضیحات اضافه تری را که ضروری می دانید و ورزشهایی که انجام می دهید را حتما” به کسی که برنامۀ رژیم غذایی شما را تنظیم می کند، بگویید و او را در جریان تمام جزییات اقدامات خود برای حفظ سلامتی اتان قرار دهید. به این ترتیب برنامه ای مناسب و اطمینان بخش دریافت خواهید کرد.

جوهر نعناع خشک را هرگز به تنهایی و به صورت خالص مصرف نکنید و حتما” از قرص های نعناع که به صورت ترکیبی است، استفاده کنید. ( حتی یک قاشق غذاخوری جوهر نعناع خشک خالص به شدت مهلک و خطرناک است).

اگر به بیماری فتق مبتلا هستید از مصرف جوهر نعناع خودداری کنید. عوارض ناشی از مصرف این ماده در این افراد بسیار شدید است.

روغن جوهر نعناع را به سینه یا منفذ بینی کودکان زیر ۵ سال نزدیک نکنید چون ممکن است حالت خفگی در آنها بوجود آورد.

اگر سنگ صفرا دارید از مصرف جوهر نعناع خودداری کنید.

اگر حامله هستید، به میزان زیاد از روغن جوهر نعناع استفاده نکنید. چون خاصیت شل کنندگی طبیعی این ماده می تواند رحم شما را شل کند.

 

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.