اگر سلامتی هوش و حافظه برایتان  اهمیت دارد ی توانید برای افزایش کارایی حافظه تان راهکارهای درمانی فوق العاده ای در پیش بگیرید به راحتی و در منزل با تمرینات ساده می توانید هوش خود را تقویت کنید و عملکرد مغزتان را بهبود ببخشید برخی از این تمرینات خانگی را در ادامه این بخش در اختیارتان قرار خواهیم داد با ما همراه باشید .

هر فردی می‌تواند کاری کند که حافظه‌اش ظرفیت بیشتری پیدا کند.

مشخص شده که مردم عادی، پس از انجام تمرین «کاخ حافظه» شرلوک هولمز، می‌توانند حافظه‌ای بسیار بالا پیدا کنند.
آن‌ها با این کار می‌توانند لیستی از ده‌ها شیء را به خاطر بسپارند. این افراد 40 روز تمرینات 30 دقیقه‌ای حافظه را انجام دادند و این تمرینات باعث شد که ظرفیت حافظه‌شان بیش از دو برابر شود.
تعداد کلماتی که افراد توانستند به خاطر بسپرند از 26 کلمه در ابتدای آزمایش به 62 کلمه در انتهای آن رسید. چهار ماه بعد، حتی بدون تمرین هم توان حافظه‌شان در سطح بسیار بالایش باقی ماند. اسکن مغز افراد نشان داد که عملکرد مغزی آنها تغییر کرده است.
تمرین «کاخ حافظه» به این ترتیب است که یک جای آشنا، مانند اتاق پذیرایی خانه‌تان را در نظر بگیرید. باید آن را تا جای ممکن با جزئیات به خاطر بسپارید. حالا اگر می‌خواهید لیست خرید خود را به حافظه بسپارید، تلاش کنید که موارد موجود در آن را در نقاط مختلف خانه تصور کنید.

 

دیلی‌میل